IMDb na iPhone: databáze filmů v hrsti

Spousta z vás používá stránku Česko-Slovenské filmové databáze (CSFD), což je vlastně taková česká verze největší světové filmové databáze Internet Movie Database (IMDb). A právě verzi IMDb pro iPhone se budeme dnes věnovat.

Spousta z vás používá stránku Česko-Slovenské filmové databáze (CSFD), což je vlastně taková česká verze největší světové filmové databáze Internet Movie Database (IMDb). A právě verzi IMDb pro iPhone se budeme dnes věnovat.

V hlavní nabídce této app máte možnost vyhledávat konkrétní údaje,přejít do kategorií filmů, TV pořadů, nebo celebrit. Potom jsou zde takzvané Shortcuts, kam si přidávate své oblíbené kategorie, jako TOP 250 nejlepších filmů, či 100 těch nejhorších filmů hodnocených uživateli IMDb.

Pokud se podíváme na “profil” konkrétního filmu v této aplikaci, tak uvidíme, že se skládá z částí jako např.: režie snímku, kdy byl natočen, celkové hodnocení dle uživatelů IMDb (to je na škále od nuly do desíti hvězdiček), obrázky z filmu, jeho trailer, stručně o příběhu filmu a dále například odkazy na profily jeho aktérů. Profily herců jsou vyvořeny podobným stylem:  datum narození, fotky z jeho posledních filmů či premiér, jeho další filmy kde účinkoval, a tak dále.

Velice přínosnou součástí aplikace je zde takzvaný MOVIEmeter. Meter vytváří aktualizovaný seznam nejvíce hledaných snímků na IMDb. Většinou jde o novinky, které najdete také v kategorii US Coming soon, ve které najdete datumy premiér nových filmů.

Další užitečnou kategorií jsou novinky na Blu-ray a DVD, nejpopulárnější filmy dle žánru a další. Celkově tato databáze obsahuje kolem 1,5 milionu filmůTV snímků, seriálů a zhruba 3,2 milionu herců, hereček, režisérů a členů filmových štábů.

Pro filmové milovníky je tato aplikace opravdu užitečná, přehledná a skvěle zpracovaná. Navíc je zcela zdarma, takže další důvod, proč být hrdým majitelem iPhonu :).

136 comments
  1. Urcite by som viac prijal CSFD ako imdb, skoda ze csfd nie je takto pekne spracovana pre iphone.

    1. taktiež by ma aplikácia CSFD veľmi potešila, no zatiaľ si asi budeme musieť vystačiť s IMDb. Každopádne sa prihováram aj za aplikáciu IMDb, používam ju a neraz mi pomohla pri výbere filmu:) Odporúčam

  2. Urcite by som viac prijal CSFD ako imdb, skoda ze csfd nie je takto pekne spracovana pre iphone.

    1. taktiež by ma aplikácia CSFD veľmi potešila, no zatiaľ si asi budeme musieť vystačiť s IMDb. Každopádne sa prihováram aj za aplikáciu IMDb, používam ju a neraz mi pomohla pri výbere filmu:) Odporúčam

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Bezdrátové ovládání: VLC Remote, Off Remote a NetAwake

Následující článek

Apple: žalujeme HTC za zneužitie 20 patentov!

Související články

Zdarma: iPhone DVD Converter za $29 pro všechny FREE!

Pamatujete na akci firmy iSkySoft, která rozdávala zdarma iPhone Video Converter? Záhy potom, co tato akce skončila, začala nová a opět atraktivní akce na užitečný software pro převádění vašich DVD filmů do iPhone. Tento konverter stojí $29, ale vy ho do 9.8.2010 máte šanci získat zdarma a to jak pro Windows, tak pro Mac!

UniWar: tahová strategie zdarma po omezenou dobu!

UniWar obsahuje 3 různé rasy (Sapieno, Titan, Khralean) za které můžete válčit. Herních možností je opravdu hodně - kampaň, sólo hra nebo versus hra. Hrát můžete i online proti reálným soupeřům! Tahle vychytaná tahová strategie je nyní zdarma, proto stahujte, dokud nabídka ještě trvá!