TrueHDR: HDR fotografie na iPhone 3GS? Žádný problém!

Zatímco nový iPhone 4 dostal s příchodem iOS4.1 do vínku novou funkci pro fotografování zvanou HDR, díky které pořídíte hezčí a umělečtější fotky, majitelé iPhone 3GS respektive i iPodu Touch 4. generace, byli o tuto skvělou vychytávku ochuzeni. Není ale nač zoufat, protože díky aplikaci TrueHDR máte možnost pořizovat HDR fotky také.

Zatímco nový iPhone 4 dostal s příchodem iOS4.1 do vínku novou funkci pro fotografování zvanou HDR, díky které pořídíte hezčí a umělečtější fotky, majitelé iPhone 3GS respektive i iPodu Touch 4. generace, byli o tuto skvělou vychytávku ochuzeni. Není ale nač zoufat, protože díky aplikaci TrueHDR máte možnost pořizovat HDR fotky také.

Tvorba HDR obrázků se provádí složením několika různě exponovaných snímků. U TrueHDR to funguje stejně. Aplikace nejdříve pořídí tzv. under-exposed fotku, poté over-exposed fotku. Po vašem schválení pořízených snímků aplikace po chvilce vytvoří HDR fotografii. Na obrázcích vidíte výsledky.

Na výběr máte mezi módy Auto Capture, SemiAuto Capture a Manual Capture. První zmiňovaný logicky vyfotí a zaostří vše sám, na vás je abyste vyčkali a nehýbali moc rukou při pořizování všech snímků. V SemiAuto si sami určíte dva exposure body a aplikace je opět automaticky vyfotí a poté vytvoří výsledek. V Manual Capture nejprve sami zaostříte světlou expozici, vyfotíte, poté tmavou a vyfotíte. Aplikace potom opět sama vytvoří HDR snímek.

Nově ve verzi 2.0  máte možnost své výtvory pohodlně sdílet přímo z aplikace na Facebook, Twitter nebo poslat emailem. TrueHDR obrázek dokáže poskládat i z vašich starších fotek, musí každopádně být vhodně zvoleny.
Výsledné fotky mají v průměru rozlišení kolem 1984 × 1440, což je jen o trošičku míň než originály a jsou jak sami můžete vidět velmi solidní. Pro majitele 3GS, kteří rádi fotí a chybí jim tato vychytávka je TrueHDR skvělou volbou.

Moje hodnocení: 4,5/5

TrueHDR – 1,59 € – AppStore link

149 comments
  1. poznavam krizovatku u rozseče,jinak tu spodni fotku bych spise zesvetloval. ta hdr se pro ni nehodi.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Back to the Mac: 4 novinky, ktoré nás pravdepodobne čakajú!

Následující článek

Cut the Rope: za 10 dní predaných cez milión kusov

Související články

O2: Prodej iPhone 4 začne o půlnoci, víme za kolik!

Český operátor Telefónica O2 dnes mnohým z vás rozeslal zprávu, ve které informuje o startu prodeje iPhone 4 ve čtvrtek přesně o půlnoci na Václavském náměstí v Praze. O2 zároveň oficiálně odhalilo dotované ceny, které budou zejména pro věrné zákazníky se službou Mobil+ poměrně přijatelné.

Soutěž: vyhrajte ochranné folie ScreenShield v hodnotě 3.500 Kč

Ochranné folie pro displeje iPhonů a iPadů jsou poslední dobou velice oblíbené. Není se čemu divit, dotykové displeje můžete relativně snadno poškrábat, čemuž ScreenShield snadno zabrání. Ve spolupráci s firmou SkinZone jsme pro vás připravili soutěž, která nezabere více než 1 minutu vašeho času! Šanci vyhrát jednu z celkem šesti folií pro iPhone a iPad má přitom opravdu každý!

Apple: stále číslo 1 v prieskume spokojnosti uživateľov smartphonov

Spoločnosť J.D. Power už štvrtý rok po sebe umiestnila Apple na čelo rebríčka spokojnosti zákazníkov spomedzi všetkých výrobcov smartphonov. Apple získal dokopy až 800 z 1000 možných bodov. To všetko sa odohralo na základe štúdia 6800 uživateľov smartphonov, ktorí mali ohodnotiť svoje skúsenosti so smartphonami od januára do júna 2010. Štúdia ukázala, že Apple, v resp. iPhone, bol výborne ohodnotený vo všetkých kategóriách, od operačného systému, cez funkcie až po fyzický dizajn.