Hockey Nations 2010: konečně pravý lední hokej na iPhone?

Na iPhone se již objevila spousta sportovních her, ale pravý lední hokej tu stále chyběl. Změní toto příchod Hockey Nations?

Na iPhone se již objevila spousta sportovních her, ale pravý lední hokej tu stále chyběl. Změní toto příchod Hockey Nations? Ať už jsem hrál na PC nebo později na Xboxu, nemohla v mé sbírce her chybět hra hokejová a určitě jsem nebyl jediný, koho virtuální honění za pukem tak bavilo. Na iPhone jsme tu měli spoustu “skoroher” na téma hokej, ale až nyní máte možnost si stáhnout z AppStore hru, kde se za pukem na ledě můžete skutečně řítit.

V Hockey Nations máte na výběr pouze ze 14ti národních týmů. Česká reprezentace naštěstí nechybí, ale jména hráčů ano. Pokud vejdete do módu Play Now, zobrazí se vám další možnosti, a to přátelský zápas, trénování a nájezdy. Po zvolení přáteláku vyberete tým, jednu ze 3 obtížností, dobu zápasu a můžete začít.

Ovládací prvky můžete vidět na screenshotu. Klasický pohybový kurzor, tlačítko pro zrychlení, střelu a přihrávku. Grafika hry je solidní, zvuky také. První čeho si ale povšimnete je absence komentátora. Myslím, že například u X2 Footballu vytvářel komentář dobrou atmosféru zápasu, která u HN 2010 trochu pokulhává. Diváci během zápasu nijak neskandují, pouze při úvodním vstupu na led nebo po gólu, což je ale podle mě trochu málo, při samotné hře divácký šum toho moc nenadělá.

Samotná hratelnost je dobrá, hra je svižná, klade důraz hlavně na kombinace(to také díky absenci nějakých kliček, ale ty můžete “tvořit” pomocí pohybového kurzoru v kombinaci se zrychlením a zpomalením hráče). Dalším menším problémem jsou brankáři – občas jsou trochu tupí. Stává se, že jen tak lehce vystřelíte a brankář svou minelou, kdy jen tak kouká a mávne hokejkou propustí vaše lehké nadhození, čili gól nevypadá nijak závratně a vy z něj nemáte takovou radost. Všechny zápasy se hrají na tom samém univerzálním stadionu, takže obměnou pro vás jsou zatím jen dresy a lehké rozdíly mezi týmy (existují zde statisky podle hodnocení pomocí hvězdiček).

Dalším módem, který stojí za to zmínit, jsou Nájezdy. Vyřešeny jsou klasicky, vy jako hráč absolvujete normální nájezd a jako brankář máte za úkol minihře zmáčknout na puk v jedné z několika oblastí na brance(podobně jsou vyřešeny buly ve hře).

Samozřejmě nechybí možnost hraní turnaje, postupuje se dál až do finále kde vyhrajete jednu z medailí. Všechny vaše úspěchy a medaile se ukládají do sekce Achievements. Bohužel zatím také chybí jakkýkoliv náznak Multiplayeru, ať už přes Bluetooth, WiFi nebo internet. Autoři již ale slibují update, po kterém se podle všeho změní i cena hry, jen je otázka, co všechno bude obsahovat.

Po celou recenzi to vypadalo, že hru hlavně kritizuji, ale všechny tyto neduhy se podle mě dají napravit v očekávaném updatu a samotná hra mě chytla na relativně dlouhou dobu už jen kvůli tomu, že zatím není žádná velká konkurence a dlouho se na takovou hru čekalo a hra samotná je docela zábavná. Myslím, že cena není nijak závratná a za vyzkoušení HN 2010 stojí.

Hockey Nations 2010 – 2,99 euro – AppStore link


5 comments
  1. vyzerá velmi podobne ako ten, čo som mal ešte pred rokmi na Nokii N-GAGE akurat tam sa volal Hockey Rage 🙂

  2. vyzerá velmi podobne ako ten, čo som mal ešte pred rokmi na Nokii N-GAGE akurat tam sa volal Hockey Rage 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Opera mini: oficiálne v App Store, sťahujte zadarmo!

Následující článek

Microsoft Kin: nejhorší dotykový telefon je tu!

Související články