Apple boduje nejen s iPhony, rekordní prodeje má i z prodeje Maců.

Když se řekne Apple, většina lidí si představí jeho iPhony, tato společnost však boduje i s dalšími produkty, zejména s Macy. Vlastní návrhy čipů společnosti Apple stojí za renesancí pro Mac, přičemž hardware s M1, jako je MacBook Pro, vede v roce po sobě jdoucích čtvrtletních rekordů v tržbách v kategorii hardwaru.

Během konferenčního hovoru společnosti Apple o čtvrtletních příjmech za čtvrté fiskální čtvrtletí roku 2021 finanční ředitel Luca Maestri řekl, že posledních pět čtvrtletí Macu bylo nejlepších. Nedílnou roli v tomto úspěchu sehrál Apple Silicon. Za čtvrté čtvrtletí Mac vygeneroval Applu tržby ve výši 9,1 miliardy dolarů, což je meziroční nárůst o 1,6 %. Maestri připsal výkon silné poptávce po MacBooku Air.

Apple představil první M1 Mac v listopadu 2020 a představil přepracované verze 13-palcových MacBooků Pro, MacBooků Air a Mac mini. 24-palcový iMac byl následovaný tento měsíc přepracovanými 14- a 16-palcovými MacBook Pro modely balení příští generace s M1 Pro a M1 Pro Max čipy.

Další rekordy se očekávají

Těsně před uvedením své první várky počítačů Apple Silicon Mac vytvořil Apple ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 rekord v tržbách Maců. Segment dramaticky vzrostl na 9 miliard dolarů za tříměsíční období končící v září téhož roku. Tržby z počítačů Mac si za poslední rok udržely tempo, čelily obvyklým sezónním poklesům a poháněly problémy v dodavatelském řetězci.

Tržby dosáhly v prvním čtvrtletí roku 2021 8,67 miliardy USD, ve druhém 9,1 miliardy USD a ve třetím 8,2 miliardy USD. Výkon za poslední čtvrtletí drží čáru a dosahuje historického maxima pro počítačovou řadu Apple.

Při pohledu do budoucna Apple očekává, že omezení dodavatelského řetězce budou mít větší dopad na celkové příjmy v prvním čtvrtletí roku 2022, ale očekává, že tržby porostou ve všech produktových kategoriích kromě iPadu. Očekává se, že řada tabletů společnosti bude čelit silným protivětrům v důsledku nedostatku komponent.

Pokud však aktuální vyprodání zásob nových 14-palcových a 16-palcových MacBooků Pro naznačuje sílu segmentu, čeká Mac další rekordní čtvrtletí.

Předchozí článek

Safari 15.1 v macOS vrací starý design.

Následující článek

Šikovný inženýr vytvořil první iPhone s USB-C a podrobně popsal, jak to udělal.

Související články

Stream.cz brzy na AppStore: iPhone verze české internetové TV

Dnes stránka iPhoneTips.cz na Facebooku překonala hezkých 8.000 fanoušků, za což všem našim čtenářům velice děkujeme! Přinášíme vám jako jediní exkluzivní obrázky z připravované aplikace pro iPhone, která vám umožní přehrávat videa z největšího českého videoserveru Stream.cz podobně jako známá iOS aplikace YouTube.