Trigger Fist: Counter-Strike pro iOS

Pokud máte rádi střílečky na iOS, Trigger Fist by vám neměl uniknout.
Pokud máte rádi střílečky na iOS, Trigger Fist by vám neměl uniknout.
Opravdu dobrých stříleček je na pro iOS málo a to je škoda. Jmenovat můžeme úspěšné série N.O.V.A. a Modern Combat, za kterými však stojí velká vývojářská studia. Lake Effect je malé studio, které s Trigger Fist ukazuje, že i menší tým dokáže udělat skvělou střílečku. Trigger Fist je sice TPS žánr, oproti FPS žánru N.O.V.A., to však nic nemění na kvalitě titulu.
Velkou změnou oproti klasickým střílečkám na iPadu je ovládání. Jedním virtuálním joystickem ovládáte pohyb, zbytkem obrazovky ovládáte výhled se zaměřovačem. Aůe pozor! Hra nemá vertikální úroveň – míříte tedy jen do stran, všechno je v jedné výšce a vše je tím pádem mnohem jednodušší. Ač se to nezdá, je to inuitivní a zaměřovat není tak těžké, jako kdybyste chtěli zaměřovat do všech stran. Tlačítky vedle ještě střílíte, házíte granáty a měníte zbraně.
Trigger Fist je založená na herním systému známé hry Counter-Strike. Není to však prostá kopie, přidává svoje prvky a ubírá nadbytečná nastavení. Trigger Fist je čistě multiplayerová hra. Neznamená to, že si sami nezahrajete, ale že nemá kampaň s příběhem. Můžete hrát s počítačovými soupeři, s přáteli přes Bluetooth, nebo přes Wi-Fi online multiplayer přes internet s hráči po světě. Každá hra má pevný počet 8 hráčů a pokud je hráčů u iOS zařízeních málo, zbytek je zaplněn počítačem. Na výběr je ze 4 herních módů. Free-for-All je “všichni proti všem” a první hráč s 15 zabitími soupeřů vyhrává. Další je Team deadmatch, kde se utkáte jako dva týmy po 4 hráčích a první tým s 30 zabitími soupeře vyhrává. Třetí herní mód je King of the hill, kde také rozděleni na dva týmy. Nyní je však vaším úkolem udržet jednu pozici, kterou hra určí. Nezáleží, jestli zabijete 2 či 200 nepřátel, ale důležité je, abyste dosáhli 2 minuty na místě (které se po chvíli mění). A veřte mi, není to tak lehké, jak se zdá. Posledním herním módem je Sacred Goat, který je asi nejoriginálnější. Vaším úkolem je chránit posvátnou kozu po dobu 1,5 minuty. Opět jste rozděleni na dva týmy po 4 hráčích. Koza různě pobíhá po mapě a vy ji musíte chytit. Jakmile ji chytnete, jako zbraň máte pouze pistoli a začne se započítávat čas. Tento mód je zábavný a občas je vtipné, když se za utíkající kozou řítí několik vojáků.
Map je celkem 6, což je sice málo, ale na druhou stranu to stačí. Určitě by bylo dobré, kdyby vývojáři časem přidali další, rozhodně bych pak vydržel hrát ještě déle. Velikost map je přibližně stejná, naštestí jsou všechny naprosto odlišné. Bojovat budete v podzemní základně, na mostě, v podzemí s malou částí venku a ve třech odlišných malých vesnicích. Vše je opravdu pěkně vykreslené, ale toho si při rychlé akci stejně moc všímat nebudete.
Důležitou částí hry jsou vojáci a jejich vybavení. Hrát můžete za klasického vojáka, vojáka s těžkými zbraněmi,nebo odstřelovače. Každý z nich má jiné zbraně k použití, čímž se od sebe nejvíce liší. Jejich vzhled lze také měnit, k dispozici jsou tři různé kamufláže – týmy. Jak postupně hrajete hru, přičítá se vám skóre, za které si odemykáte nové zbraně a vylepšení. První zbraň si u každého vojáka odemknete rychle, ovšem ta další už chce mnohem více snažení. A ať se může zdát ovládání sebesnažší, tak na precizní střílení to chce hodně tréninku. Obtížnost je stále stejná, ale na správné úrovni. Pokud budete hrát přes internet, záleží jen na šikovnosti soupeřů, takže o rozmanitost obtížnosti mít nouzi nebudete.
Celkově hra až překvapila. Sice máte k dispozici pouze 6 map, ale díky 4 herním módům, skvělému multiplayeru a vylepšování postav vás to moc trápit nebude. Na iPhonu je zameřování trochu těžší, než na iPadu, ale naštestí to lze za čas nacvičit. Navíc jsou obě verze synchronizované, takže když uděláte pokrok na iPadu, budete mít odemčené bonusy i na iPhonu. Trochu je škoda, že herní módy nelze upravovat (měnit čas a počet zabití). I tak bych hru zařadil po bok Modern Combatu, který má sice skvělou kampaň, ale Trigger Fist je převážně o zábavném + jednoduchém multiplayeru a tam je bezkonkurenční. Díky iOS universal aplikaci za 60Kč si užijete opravdu množství zábavy a hlavně střílení.
Cover Art

Trigger Fist

Lake Effect Applications
Category: Games
Updated: 20 Aug 2012
60 Kč (Nyní ve slevě za 20Kč)
Game Center

162 comments
  1. FPS = first person shooter (střílečka z první osoby tj. výhled “z očí” vojáka). Tady toho vojáka vidíme před sebou tzv. pohled z třetí osoby. Proč hodnotíte hry když tomu vůbec nerozumíte? Už jenom to srovnání s CS v titulku článku.

    1. FPS je samozřejmě chyba a díky za upozornění, hned to opravím. A nemyslím si, že je třeba hodnotit celou recenzi podle jednoho špatně použitého výrazu 🙂 CS v titulku je schválně, protože je hra CS dost podobná a uživatel si udělá obrázek – na iOS už moc podobných her CS nenajdeš, je jich jen pár.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Granny Smith: čilá babička chce zpět svoje jablka v zábavné arkádě

Následující článek

10 nejlepších iOS aplikací za rok 2012

Související články