Monster Mayhem: zabráníte monstrům v útěku? (+soutěž)

Recenze hry Monster Mayhem, ve které máte za úkol zabránit monstrům v útěku ze hřbitova. Navíc soutěž o pět promo kódů!

Jdete si takhle na svou noční šichtu hlídače hřbitova, pohodlně usedáte do své kukaně na svou oblíbenou židli a užuž se chystáte otevřít rozečtenou knížku, když vtom uvidíte něco neobvyklého, z čeho vás až zamrazí v zádech – vaši mrtví obyvatelé hřbitova se rozhodli, že už je to v hrobech nebaví, a tak začínají vstávat a připravují hromadný útěk, aby mohli zaplavit široké okolí. Vy jakožto hlídač jim v tom budete muset samozřejmě zabránit, ale protože to nepůjde po dobrém, nezbyde vám nic jiného, než vzít do ruky kulomet a střílet, dokud vám nedojdou náboje.

Zabraňovat monstrům v útěku budete v několika desítkách levelů, které jsou sem tam pro zpestření promíchány s “boss round”, tedy levelem, ve kterém vás navštíví nějaký boss, jehož zneškodnění nebude tak jednoduché, jak si myslíte. Před každým levelem budete mít možnost vylepšit svůj arzenál zbraní popř. nakoupit zásoby střeliva. Činit tak budete pomocí peněz, které nasbíráte jak sřílením nepřátel, tak sbíráním mincí, které z nich vypadnou. Oceněni budete také za to, kolik “životů” zůstane vaší bráně na konci levelu.

K dispozici je celkem osm zbraní, od nožů a sekáčků na maso až po plamenomet a jakýsi blesk z nebe, který je sice drahý, ale zato poměrně účinný. Nebude samozřejmě chybět ani obyčejná “devítka”, velice oblíbený kulomet nebo brokovnice. Každou zbraň lze ještě třikrát vylepšit, čímž se nejen zvýší její poškození, ale také se zvětší její zásobník, takže si budete moci do zásoby nakoupit více nábojů, což se v pozdějších levelech ukáže jako poměrně dobrá věc.

Co se týče monster, tak těch je ve hře opět obrovské množství druhů – snad i několik desítek. Jednotlivá monstra se od sebe liší v mnoha ohledech – například rychlostí, počtem životů, poškozením nebo tím, jak jsou odolná na různé typy zbraní. Plazící se zelený sliz tak nemůžete podpálit plamenometem, obrněného kostlivého vojáka sejmete pouze brokovnicí, pavouka, který se spustí z oblohy, aby vám ukradl nějaké mince, budete muset rozřezat sekáčkem na maso – obyčejné pěšáky je ale samozřejmě možné sundat všemi typy zbraní, takže je jen a jen na vás, kterou si vyberete (někdy ale nebudete mít moc na vybranou, protože vám budou často docházet náboje).

Aby toho nebylo málo, některé obludy vám dokážou pěkně zatopit i na dálku, neboť hází různé bomby nebo se dokonce teleportují. A pokud vám před bránou vyroste usmívající se kytka, snažte se ji netrefit, protože její poškození se automaticky rovná poškození vaší brány – doufám, že je vám jasné, že tyto zákeřné kytky vždy vyrostou schválně tak, aby co nejvíce zavazely.

Hra obsahuje tři úrovně obtížnosti – easy, medium a madness, přičemž váš arzenál vám při přechodu na vyšší obtížnost zůstane stejný, takže s výběrem zbraní myslete hodně dopředu. Po dohrání každé obtížnosti se vám také odemče endless mód, ve kterém jenoduše hrajete tak dlouho, dokud vaše brána nepodlehne (snad není nutno zdůrazňovat, že i bránu je možno vylepšovat, aby více vydržela). Endless mód se tak hodí pro nasbírání většího množství zlata, když už nevíte kudy kam.

Pokud se rádi měříte se svými kamarády a sbíráte achievementy, určitě vás potěší, že je k dispozici poslední dobou velice oblíbený Game Center a k tomu ještě Crystal, obdoba OpenFeint. Vaše výsledky a achievementy jsou samozřejmě synchronizovány s oběma. Pěkné také je, že hra se bezprostředně po vydání dočkala nových updatů, a tak je velice pravděpodobné, že budou vývojáři v této tendenci pokračovat, což znamená jediné – více levelů, více monster a více herních hodin.

Monster Mayhem je jedna z nejlepších her, které jsem za poslední týdny až měsíce hrál. Hratelnost, grafika i hudba jsou naprosto geniální a do detailů vyladěné, takže nemám sebemenší výtky. Jediným záporem této hry je fakt, že ji jednou dohrajete. Moje hodnocení: 95%. Hra byla recenzována ve verzi 1.2.

Monster Mayhem0,79€App Store link

Soutěž o 5 promo kódů!

Ve spolupráci s vývojářem této hry jsme pro vás připravili soutěž o 5 promo kódů, tedy vlastně 5 kopií této hry zdarma! Chcete-li jeden z těchto kódů získat, musíte správně tipnout:

Kolik hráčů hry Monster Mayhem evidovalo Game Center v době psaní tohoto článku, tedy 9. října v 15.00 hodin?

Pět čtenářů s nejbližším tipem obdrží promo kód a bude si moci tuto perfektní hru zahrát naprosto zdarma! Tipuje se pouze v komentářích zde pod článkem, tipy na Facebooku nebudou uznány, protože bychom těžko poznali, zda někdo netipoval dvakrát. Tipovat se může do dnešní půlnoci!

Vyhlášení

Jak vidíte na obrázku, v daný čas bylo celkově 42.931 hráčů této hry. Díky našim kódům jich bude o 5 víc. Kdo promo kódy vyhrál? Nejtěsnější tipy byly od:

Dragunov – 49.008 (odchylka 6.077)

mattthewww – 56.789 (odchylka 13.858)

Fil7 – 23.639 (odchylka 19.292)

Kája Čárlí Mencl – 15.345 (odchylka 27.586)

Lezabak – 13.754 (odchylka 29.177)

Prosím vítěze, ať se ozvou na info(at)iPhoneTips.cz

172 comments
    1. tak MĚNÍM, předchozí NEPLATÍ a myslím že na změnu mám právo poté co bylo upřesněno viz 2 příspěvky níže 6158

  1. jen upřesním, aby nedošlo k omylu – máte tipnout celkový počet hráčů této hry… takže vás můžu ujistit, že si tuto hru na celém světě hrálo už více jak např. 8 lidí 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Nike+: cesta k deseti kilometrům je u konce!

Následující článek

Knight's Rush: Rytířská krvavá řežba (nyní v akci za 0,79€)

Související články