Hotshot Pool: Ukažte, zda-li jste mistry kulečníku

Hotshot Pool by se dal charakterizovat jako kombinace kulečníku a logické hry s akrkádovými prvky. Jen bych k tomu ještě dodal, že i místy s hardcore obtížností

Hotshot Pool by se dal charakterizovat jako kombinace kulečníku a logické hry s akrkádovými prvky. A ještě bych k tomu dodal, že místy s hardcore obtížností.

Všech pět hlavních úrovní, která skrývají 20 levelů, jsou zastoupeny sexy kočkami a to Cindy, Angel, Tiffany, Brandy a Mercedes. Na začátku vám dají vždy nějakou radu a vysvětlí nový prvek, který musíte dodržet. To nejhlavnější je každopádně jedno jediné: Dostat pomocí bílé koule černou kouli do vyznačené díry. Ze začátku se vám to bude zdát snadné, ale postupem hry začíná přituhovat.

a teď jak?

V Hotshot Pool totiž musíte dodržovat striktní pravidla, počínaje tím že první dotek bílé je vždy na černé kouli. Každá nová úrověň přidává nový prvek. Zatímco červených koulí se po zásahu černé dotknout můžete, růžové se dotknout nesmíte a později u žluté je dotek nutností. Vše vrcholí přídáním druhé černé koule (ano, budete muset trefit obě černé naráz do různých děr). A jak je z názvu zřejmé, opravdu na to vždy  máte jen jednu jedinou střelu. Tu naštěstí můžete opakovat do nekonečna dokud se vám nepovede, ale pokaždé z původní pozice.

Střelu tágem ovládáte jednoduše prstem, kterým udáváte směr a sílu úderu. Při zaměřování zažijete občas velmi krušné chvíle. Často je nutnost naprosté přesnosti a preciznosti v provedení jak směru, tak síly. Přestože již tušíte, jak úder uskutečnit, pořád vám chybí buď ubrat nebo přidat na síle anebo se pohnout o milimetr na stranu. Nejhorší je, když zjistíte, že jste se pletli a přijdete po několika x marných pokusech na úplně nový způsob. :mrgreen: Pokud si již opravdu nevíte rady, vězte že opravdu každý level má svůj zdárný konec. Pokud tomu nevěříte, tak není nic jednodušího, než si stáhnout Hotshot Pool Cheats, neboli aplikaci s vyřešením úderu každého levelu. Hra sama pozná, že se vám nedaří a možnost stáhnutí této aplikace na vás v době častého neúspěchu vyskočí. Samozřejmě jde toto upozornění vypnout a já ani cheaty nedoporučuji stahovat, abyste si nepokazili hardcore zážitek ze hry.

Občasné frustraci se bohužel nevyhnete. Nutnost provedení dokonalého úderu vás často může vytočit a hru vypnete. Ale věřte (tedy pokud vás aspoň trošku kulečník baví), že se k Hotshot Pool nakonec vrátíte později s chladnou hlavou a úder se vám povede. Hra je přes svou obtížnost docela návyková, a je jedna z mála, která mě po delší době chytla. Navíc do vlaků a dalších prostředků hromadné dopravy je ideální jako krátič času a posilovač mozku.

Moje hodnocení: 3,5/5

Hotshot Pool – 0,79 € – AppStore link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Game Center vs. OpenFeint: kdo ovládne vaše achievementy?

Následující článek

Nový MacBook Air 11,6" a 13,3": první unboxing video

Související články

Race After 1977: Adrenalinové závody se skvělou grafikou

Máme pro vás tip na novou závodní hru, která se před několika dny objevila v App Store. Race After 1977 se odehrává v post-apokalyptickém světě, kde na vás čeká 10 různých tratí rozdělených do pěti prostředí. Hra nabízí velmi pěknou 3D grafiku s detailními texturami prostředí a vozidel, navíc nechybí celá řada efektů, které zážitek z hraní ještě více umocňují.