geoDefense Swarm: logická hra a TD v jednom

geoDefense Swarp spojuje logiku a Tower Defense do jedné hry. Koukněte na recenzi této velice kvalitní a originální hry – geoDefense za skoušku určite stojí!

geoDefense Swarm spojuje logiku a Tower Defense v jediné hře. Narozdíl od ostatních TD kdy máte předem danou cestu, kterou příšerky (creepy) procházejí a vy kolem ní jen stavíte věže, tato má pouze daný vstup a východ a pár překážek na hrací ploše. Creepy však hned po vběhnutí do levelu míří nejkratší cestou k východu a tak je na Vás, aby jste jim tu cestu trochu prodloužili a stihli je včas zlikvidovat.

Tato hra navazuje na svého předchůdce geoDefense, objevují se tu některé novinky- více věží a speciální pole a nové levely. V každé obtížnosti vás čekají úplně jiné herní plochy a také se u vyšších obtížností pořádně zapotíte. Zmínil jsem speciální pole, která se můžou vyskytnout v některých úrovních, například plošinky na který nejde stavět, jiné zase zrychlují creepy a nebo je léčí atd. Tyto vám můžou Vaše plánování pěkně zkomplikovat a vzhledem k tomu, že každý level obsahuje pro creepy spoustu možností kudy projít, musíte logicky uvažovat a zatarasit ty nejkratší cesty a naopak umožnit jim procházet co nejdelší trasou aby jste je zvládli zničit.

Hra má celkem dobré ozvučení, jen když už máte věžiček opravdu hodně a každá vystřelí, tak se z toho stává trošku taková kokofonie zvuků. Grafika je na první pohled velmi jednoduchá, ale jak záhy zjistíte tak má své kouzlo a jistě se Vám zalíbí. Líbí se mi i stavění věží, když nějakou chytnete a táhnete ji na herní plán, tak hezky pomocí “zaměřovače” vidíte kde přesně bude umístěna a tak nehrozí, že by jste ji plácli někam, kam jste nechtěli.

Geo-Defense podporuje také OpenFeint a tak si Vaše výsledky můžete poměřovat s kamarády. S tím souvisí ještě jedna vychytávka, protože zřejmě každý nakonec dojede většinu úrovní bez ztráty života, tak systém počítání score je také ovlivněn tím, jak daleko od východu je každý creep zničen. Posledních pár polí před východem totiž značně násobí body které za něj dostanete. Na druhou stranu riskovat ztrátu života kvůli pár bodům může být také dost ošemetné.

Hra mě velmi nadchla a řadím ji mezi ty nejzábavnější TD které jsem hrál. Hodnotím ji 85%. Dal bych 90, ale vadí mi ty zvuky při velkém množství věží.

Na AppStore je hra momentálně za 1,59€.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPad: 10 důvodů proč (ne)koupit tablet od Apple

Následující článek

WinStrom FlexiBee: iPhone verze účetnictví pro Mac

Související články

Tip: Otáčení mapy podle kompasu

iPhone 3Gs mimo zrychlení nabídl také kompas. Spousta lidí ovšem neví, jak ho použít nebo má za to, že ho využijí jen některé z drahých navigací. Kompas ovšem používá i předinstalovaná aplikace Mapy!