Apple události: legální Jailbreak, neviditelný obal a Obama

Z minulého týdne vybíráme zajímavé střípky a události, které by vás mohly zajímat. Pojďme se na ně mrknout!

Z minulého týdne vybíráme zajímavé střípky a události, které by vás mohly zajímat. Pojďme se na ně mrknout!

Jailbreak je legální

Mnoho kritiků jailbreaku včetně Applu argumentovalo následnou nestabilitou iPhonu, poruchovostí a mimo jiné také porušením tzv. DMCA (Digital Millenium Copyright Act). Tedy jedndoduše proto, že jailbreak je podle směrnic ilegální.
Nyní se mají věci jinak a na DMCA se již nebudou kritici moct spoléhat, protože Knihovna Kongresu USA, tedy úřad dohlížející na  autorská práva, aktualizoval směrnici a prohlásil jailbreak za legální.
Samozřejmě tento krok přidal Applu menší vrásky a jailbreak určitě dál nebude doporučovat. Určitě to dále neznamená, že bude legální stahovat kradené aplikace. Pokud ale využíváte jailbreak ve váš prospěch bez toho aniž byste nelegálně iPhone plnily aplikacemi, tato zpráva vás může potěšit.

Best Buy nabízí neviditelný obal pro iPhone 4

V dřívějších dnech se spekulovalo, že tento neviditelný kryt budou moci dostat všichni iPhone 4 vlastníci (Apple sliboval, že jako  kompenzaci nabídne i jiné obaly než Bumper), ale podle posledních informací nabídka zdarma platí jen u těch, co iPhone 4 koupili přímo u Best Buy. Každopádně ho můžete mít za $9.99. Nevypadá špatně, co myslíte?

Obama používá Macbook Pro. Kdy bude mít iPhone?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OBlEurEYHTM[/youtube]

Na závěr malé odlehčení. Americký prezident Barrack Obama ve svém videu kde předvádí webovky HealthCare.gov používá hliníkový Macbook Pro. Je vidět, že už i americký prezident ví jaké jsou ty nejlepší notebooky na světě. 😀 Ve videu si ale všimněte, že znak Applu má přelepený nálepkou, podobně jako v různých seriálech či filmech (kvůli skryté reklamě).
V mobilních telefonech ale stále fandí Blackberry. Možná to je jen otázka času, kdy i v kapse bude nosit přístroj s jablíčkem ve znaku.

Zdroje: Endgadget, Cult of Mac

68 comments
  1. diky tomu jak jde iP jailbreaknout – tudiz napadnutelnosti nikdy mit jabko nebude

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Train Conductor 2: příjemná vlaková oddychovka

Následující článek

OpenAppMkt: odvážná konkurence App Store v HTML 5

Související články