Toki Tori: kuřecí tak trochu jinak v zábavné hře pro iPhone

Tato hra nepatří mezi novinky posledních dnů a dokonce ani nevyužívá všechny technické vylepšení nejnovějších iHraček, přesto stojí za zmínku.

Tato hra nepatří mezi novinky posledních dnů a dokonce ani nevyužívá všechny technické vylepšení nejnovějších iHraček, přesto stojí za zmínku. Ptáte se proč? Pokusím se vám odpovědět následující recenzí.

Toki Tori je malé kuře pobíhající úrovněmi roztomilé logické plošinovky a jeho úkolem je sesbírat všechna uvězněná vajíčka. Poněkud infantilní grafika a zvukový doprovod může navodit pocit hry pro malé děti, ale opak je pravdou. Nejde o jednoduché poskakování, s přibývajícími úrovněmi velmi rychle roste jejich náročnost a v mnoha levelech budete muset vytáhnout z mozkoven maximum.

Kuře má i své nepřátele a ti se mu snaží jeho sběr překazit. K dispozici jsou různé nástroje a předměty, které můžete k překonání protivníků a překážek použít. Jejich množství je častokrát omezené a proto nelze stavět mosty a používat teleport opakovaně. Nové pomůcky přichází postupně během celé hry, která vás jejich používání velmi rychle naučí.

Hratelnost je svižná díky poměrně malým úrovním a také rychlosti s jakou musíte mnohdy jednat. Kombinace nástrojů je v některých případech nezbytná k osvobození všech vajíček.

V poslední verzi hry přidali vývojáři možnost vrátit se ve hře kamkoli zpět v případě chybného manévru. Hra díky této úpravě trochu ztratila na náročnosti a nenutí tolik k přemýšlení. To však neznamená, že úrovně jen tak proletíte. Najdete jich tady opravdu hodně a při jejich řešení strávíte spoustu hodin a důkladně provětráte mozek.

[youtube width=”540″ height=”318″]http://www.youtube.com/watch?v=UoWkiRYdCKM[/youtube]

Malá pikantnost na závěr: několik úrovní jsem vyřešil až za pomoci návodu na YouTube.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Mac OS X Lion: souhrn zajímavých informací a vychytávek Lionu

Následující článek

Apple kampus: podívejte se na plány nové "mateřské lodi" Applu

Související články