Nuu Mini Key: Hardwarová klávesnice pro iPhone 4

Na berlínském veletrhu IFA byla představena zajímavá QWERTY klávesnice pro iPhone 4, kterou chce výrobce uvést na trh ještě do konce roku pod názvem Nuu Mini Key za cenu pohybující se okolo 60 USD (zhruba 1 150 Kč). Koukněte na fotky tohoto zajímavého gadgetu.

Na berlínském veletrhu IFA byla představena zajímavá QWERTY klávesnice pro iPhone 4, kterou chce výrobce uvést na trh ještě do konce roku pod názvem Nuu Mini Key za cenu pohybující se okolo 60 USD (zhruba 1 150 Kč). Koukněte na fotky tohoto zajímavého gadgetu.

obrázek

Tento článek je převzatý ze spřáteleného serveru Smartmania.cz.

Celá konstrukce je poměrně dobře promyšlená, iPhone se pouze umístí do speciálního rámečku, ke kterému je připevněný díl s hardwarovou klávesnicí rozdělenou do čtveřice řad. Klávesnici je možné v případě potřeby zasunout pod iPhone a aby toho nebylo málo, v otevřeném stavu lze využít polohovacího kloubu, takže pak na iPhone 4 můžete psát podobně, jako to dovoloval třeba HTC Kaiser nebo HTC Touch Pro2.

obrázek

Komunikace klávesnice s iPhonem probíhá skrze Bluetooth rozhraní a napájí se z iPhone. Podle prvních zkušeností redaktorů ze serveru Engadget je stisk jednotlivých kláves poměrně tuhý, nicméně na veletrhu IFA byl k vidění pouze předprodukční vzorek a je tedy více než pravděpodobné, že tenhle problém bude v prodejní verzi odstraněn.

obrázek

Osobně si nejsem vůbec jistý, zda bych něco podobného na svůj iPhone 4 vložil, protože je podle mě softwarová klávesnice výborná. Na druhou stranu znám lidi, kteří vyžadují klasickou klávesnici a zároveň by rádi měli iPhone 4. Přesně pro ty je tento výrobek určený.

Jaký je vaše zkušenost se softwarovou klávesnicí v iPhone 4? Píše se vám na iPhone dobře? Napište nám do diskuze.

375 comments
    1. Ma to jednu celkem fatalni chybu a to ze se nedostanes ke konektoru

  1. Upřímě k tomuto produktu není snad možné se vyjádřit pozitivně je to něco jako vzít krásnej iPhone 4 a oblíknout ho do obalu nějakýho hnusnýho HTC z plastu. Podle mě je to něco hrozného… To už si raději koupim Wireless Keyboard přímo od Apple a tradá sice nepřenosné řešení ale rozhodně lepší nicméně tento názor může být i tím, že jsem odpůrce HW klávesnic a to asi také proto jak moc mě nadchla SW klávesnice u iP v prvních pár dnech či týdnech jsem ji proklínal a říkal, že na tomto se prostě psát nenaučím a woala už bych nikdy nedokázal psát na žádném telefonu tak rychle jako na iPhone ale také potřeba dodat, že klávesnice na šíři je pro mě také nepoužitelná zvykl jsem si jen na výšku. Ale zpět k tomutu produktu nemyslím si že to bude mít úspěch protože je to jen další možnost jak zošklivit iPhone 4…

    1. Ještě bych dodal, že toto http://www.youtube.com/watch?v=XITZGdWFRDo (Apple Wireless Keyboard) i přesto, že je to kvalitnější, od Apple a hezčí než tenhle plastovej zjev tak stojí jen o 9USD víc jak tato zrůdnost 😀 nelze tyto dva produkty srovnávat kvalitou… nicméně cenou ano a tak by to být nemělo.

  2. tak je to celkom dobra vec….ALE: mohli urobit napajanie a prenos sucastne do jednej koncovky (ako je to na tých dockoch na iPad s klávesnicou – tú koncovku), pretože keď klávesnica berie napájanie z iPhone-u a ešte je zapnutý aj bluetooth tak baterka dosť nevydrží….ďalej neviem ako je to s nabíjaním iPhone-u, či je potrebné stále ho vyberať…..a iPhone bude samozrejme i niečo hrubší….myslím že je to určené pre ľudí, ktorí si potrpia na HW QWERTY klavesnicu ale ja to nepotrebujem 😀

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iOS 4.1: Nová verze je ke stažení!

Následující článek

Game Center: Prvních 18 her již integrovalo nový systém!

Související články
Číst více

Představení 5 kvalitních objektivů pro iPhone

Milovníci focení velmi dobře vědí, že když chtějí vytvořit pěknou fotografii, tak jim k tomu nestačí pouze kvalitní CCD čip, ale také dobrá optika. Majitelé iPhonů mají nyní možnost investovat do objektivů pro jejich telefony. My si ukážeme pět objektivů, které v dané cenové kategorii patří k těm nejlepším na trhu.