Zoom iQ5 promění iPhone na mikrofon

Mikrofony jsou u iPhonů velmi žádané, výrobci totiž často myslí na dokonalý obraz, ale dokonalý zvuk při nahrávání je velmi opomíjenou záležitostí.

Mikrofony jsou u iPhonů velmi žádané, výrobci totiž často myslí na dokonalý obraz, ale dokonalý zvuk při nahrávání je velmi opomíjenou záležitostí. Je jedno jestli chcete nahrát video s kvalitním zvukem, když jste na koncertu své oblíbené skupiny, nebo jestli nahráváte firemní školení či vlastní nahrávku, kvalitní zvuk ocení každý posluchač.

Věhlasným produktem je mikrofon Zoom iQ5. Každý, kdo zná výrobky Zoom, tak ví, že se jedná o experty na zvuk, samotné motto “The sound laboratory”, představuje čirý důkaz, že své zaměření na zvukovou technologii bere společnost opravdu vážně. Nyní již k samotnému mikrofonu. Struktura jeho těla byla vyrobena tak, aby se jednoduše připevnil na spodní část iPhonu a uživatel ho tak mohl držet jako skutečný mikrofon.

Díky svému tvaru ho lze využít i pro iPad. Základním parametrem je dokonalý zvuk, na kterém si výrobce zakládá. Celý mikrofon lze libovolně natáčet, jeho hlava není pevná, a proto nabízí možnost snadné manipulace. Základní ovládání je prostřednictvím tlačítek na samotném mikrofonu. S telefonem je kompatibilní ihned po spojení a lze ho využít při běžném nahrávání videí i zvuku.

Pro rozšířené možnosti se doporučuje nainstalovat stejnojmennou aplikaci, která usnadní spojení mezi telefonem a přístrojem. V prodeji jsou dvě základní verze a to v barevném rozlišení černého a bílého mikrofonu. Za kvalitu je potřeba si připlatit, cena za mikrofon se pohybuje kolem 2000 Kč. Pokud však uživatel hledá kvalitu, tak se mu tato investice jistě vyplatí. Samotný mikrofon si lze prohlédnout i na oficiálních stránkách výrobce. Pokud vás zaujme natolik, že si ho zakoupíte, tak si nezapomeňte stáhnout aplikaci pro jeho snadné ovládání.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Koncert v uších: Zážitek se sluchátky od AViiQ

Následující článek

7 nejlepších aplikací týdne pro skvělé odreagování

Související články