App Store: herní produkty zapsány do Guinessovy knihy rekordů

Konkrétně je to App Store, iPhone 4, ale také například Angry Birds. A to vše v oblasti herního průmyslu. iPhone 4 je totiž momentálně nejrychleji prodávaným kapesním herním systémem. Porazil takové velikány jako například Nintendo DS nebo PSP od Sony.

Konkrétně je to App Store, iPhone 4, ale také například Angry Birds. A to vše v oblasti herního průmyslu. iPhone 4 je totiž momentálně nejrychleji prodávaným kapesním herním systémem. Porazil takové velikány jako například Nintendo DS nebo PSP od Sony.

“Vydání iPhonu nezměnilo pouze mobilní průmysl jako takový, ale také ten videoherní,” sdělil v prohlášení Gaz Deaves, jeden ze členů Guinessu.

Jablečný telefon by však nebyl tak úspěšný bez App Store. Tento obchod s aplikacemi si proto také vysloužil rekord, a to celosvětově nejoblíbenější obchod s aplikacemi. Od spuštění se již stáhnulo 6,5 miliardy aplikací.
V oblasti her  je opět App Store nejlepší. V září loňského roku bylo k dispozici 37 362 herních titulů (z této doby čerpal Guiness, teď bude pravděpodobně ještě vyšší).

A teď ke konkrétním hrám. Angry Birds jsou samozřejmě nejvíce stahovanou hrou, což je logické, protože i v našem českém App Store se pořád objevuje v žebříčku nejprodávenejších her už od nepaměti. Prodalo se již více 6,5 milionu kusů.

Nejrychleji stahovanou strategickou hrou jsou Plants vs. Zombies. Tato hra dokázala překonat hranici 300 000 stažení během 9 dní.

A na závěr, nejlepší herní sérií je hudební Tap Tap Revenge. Hry z této série byly staženy již 15milionkrát! U nás tak oblíbená není, zato v USA opravdu hodně, proto se není čemu divit.

zdroj: Los Angeles Times

7 comments
  1. “Tap Tap Revenge. U nás tak oblíbená není, zato v USA opravdu hodně” –  Mam vela znamych ktori vlastnia iPhone, ale este som sa nestretol s nikym, kto by tu hru nemal. Podla mna je Tap Tap Revenge u nas rovnako popularna hra ako v USA 🙂

    1. Díky za názor.
      Podle žebříčků Top10 byla Tap Tap Revenge v USA o něco déle “na špici”. Navíc tam je počet stažení úplně o jiných číslech, než na CZ AppStore. Každopádně jde ale o detail a tuto hru zná určitě každý.

  2. Ale tak Angry Birds byli vyrobeny prvně pro jablka a pak na ty ostatní zařízení ? nebo se pletu ? 

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Retina displej pro iPad 3: fikce se stává skutečností

Následující článek

Hry na iPhone: Prečo sú úspešné?

Související články

Jelly Invaders: zachraňte planetu před invazí želé

Invaze může mít mnoho podob - v reálném světě ji nejčastěji provádí vojáci, zatímco ve hrách především zombie a jiné zmutované existence. Právě kvůli jisté monotónnosti, do které vývojáři her upadli, se každý hráč zaraduje, jakmile může střílet, ničit a zabíjet něco jiného než zaběhnuté typy nepřátel - v dnešní hře Jelly Invaders tomu tak bude, protože budeme zabíjet něco velice neobvyklého - želé.