Tip na hru – Důkaz 111

Pokud byste kuchaři Svatoplukovi v jeho době řekli, že v budoucnosti někdo vytvoří interaktivní film, resp. detektivku speciálně pro přenosné zařízení umožňující zobrazit cokoliv v 16 milionech barvách, ale vybere si jen černou, upadl by asi do rozpaků.

Herní studio PlayByEars v roce 2020 “trochu” porušila nepsaný zákon PC a mobilních her, že hra musí být především vizuálně atraktivní. Spletitý příběh policistky Alice Wellsové, kterou začne po letech služby někdo nečekaně vydírat, vyprávějí známí čeští herci (Tereza Hofová, Bohdan Tůma, Norbert Lichý, Jan Šťastný, Andrea Elsnerová,..). V klíčových momentech se Vás vypravěč zeptá po vzoru Kinoautomatu, jak se má zachovat. To je v principu vše. Žádné zběsilé animace, složité ovládání, jen dotazy na černé obrazovce, kde táhnutí vlevo je negativní odpověď, vpravo pozitivní a dvěma prsty nahoru zopakování dotazu. Hlavní složkou je binaurální zvuk. Nejlépe si to vychutnáte se sluchátky. Proto je i vhodná pro nevidomé nebo hráče, kteří si chtějí zahrát na detektiva, ale nechtějí si po celodenní dřině u PC namáhat zase oči. Umím si i představiti hraní při mnohahodinové jízdě autem, kdy se potřebujete nadlouho zbavit dotazů „Kdy už tam budeme?”.

Tuto geniální audiohru s názvem Důkaz 111 lze spustit na všech iOS / iPadOS / Android zařízeních. Existuje i v anglické verzi (Evidence 111 – Chapter 7). Z App Store lze sice stáhnout zdarma, ale celý příběh se dozvíte až po zaplacení podle mě férové ceny 99 Kč prostřednictvím in-app transakce.

Předchozí článek
iPhone 13 Satelity

Bez signálu? Žádný problém! iPhone 13 se bude umět připojit i na satelity.

Následující článek

iDisplay - iPad jako další monitor

Související články

Steve Jobs – Billion Dollar Hippy: hodinový dokument od BBC

Tuto středu britská televize BBC odvysílala hodinový dokument nazvaný vtipně Steve Jobs - Billion Dollar Hippy. Ikona firmy Apple měla poměrně dost zajímavý soukromý život, v kterém hrálo svou roli také Hippies, což ostatně napovídá také název dokumentu. Pokud vás zajímají informace spíše o produktech a samotné společnosti, přijdete si také na své!