Tim Cook pravděpodobně odejde z Applu v příštích deseti letech

Když se mluví o nejdůležitějším člověku společnosti Apple, snad každému se vybaví Steve Jobs. Po jeho smrti však už 10 let řídí společnost Tim Cook, během této doby se dostal do povědomí mnoha lidí. Ačkoliv je populární, neplánuje být v čele Applu až do konce života. Generální ředitel společnosti Apple Tim Cook říká, že nepředpokládá, že ve společnosti zůstane i v příštím desetiletí, ale rezignaci zatím neplánuje.

Co řekl Tim Cook v rozhovoru?

Během rozsáhlého rozhovoru se spisovatelkou New York Times Karou Swisherovou Tim Cook odmítl hovořit o plánech nástupnictví, ale zabýval se otázkou, jak dlouho může nadále vést společnost.

Cook vstupuje do svého desátého roku ve funkci generálního ředitele společnosti Apple a ve svém podcastovém rozhovoru se Swisherová konkrétně zeptala, zda tam bude ještě dalších deset let. „Ještě deset let?“ řekl Cook. „Pravděpodobně ne. Ale mohu vám říci, že se právě teď cítím skvěle a datum není v dohledu. Ale dalších deset let je dlouhá doba – a pravděpodobně ani dalších deset let.“

Swisherová se zeptala, jaké plány má po odchodu a co by mohl udělat, až bude Apple za ním.

„Nemám ponětí, protože tuto společnost tak miluji, že je těžké si bez ní představit svůj život,“ řekl. „A tak si nemyslím, že to budu vědět, dokud nebudu tady. Protože si myslím, že budu běžet tak rychle, že na to nikdy nebudu myslet, dokud už nebudu běhat. “

Cookovo desetileté výročí ve funkci výkonného ředitele je v srpnu. Během nemoci spoluzakladatele Steva Jobse řídil Apple po určitá období. Trvale však vedení převzal 24. srpna 2011.

Předchozí článek

Podle analytika bude růst Applu v Q1 2021 pokračovat v dvojciferných číslech

Následující článek

Náhlavní souprava Apple se smíšenou realitou bude mít debut v polovině roku

Související články
Číst více

Ty nejzajímavější novinky v iOS 8

Včera Apple představil nový operační systém pro iPhone, iPod touch a iPad, který dle očekávání ponese název iOS 8. Pojďme se podívat na všechny podstatné novinky, které zazněly na konferenci WWDC 2014.

AirPlay: funkce nového iOS 4.2, kterou si rozhodně zamilujete!

Včerejší update iOS na verzi 4.2.1 přinesl kromě již zmíněného hledání ztraceného iPhone také další vychytávky, které by vám neměli uniknout. Osobně jsem se zamiloval do funkce pojmenované AirPlay, která, jak již její název napovídá, umožňuje pouštět multimédia bezdrátově. Podívejte se na video, které jasně demonstruje sílu AirPlay a přečtěte si naše zkušenosti s touto zajímavou vychytávkou.