Tim Cook pravděpodobně odejde z Applu v příštích deseti letech

Když se mluví o nejdůležitějším člověku společnosti Apple, snad každému se vybaví Steve Jobs. Po jeho smrti však už 10 let řídí společnost Tim Cook, během této doby se dostal do povědomí mnoha lidí. Ačkoliv je populární, neplánuje být v čele Applu až do konce života. Generální ředitel společnosti Apple Tim Cook říká, že nepředpokládá, že ve společnosti zůstane i v příštím desetiletí, ale rezignaci zatím neplánuje.

Co řekl Tim Cook v rozhovoru?

Během rozsáhlého rozhovoru se spisovatelkou New York Times Karou Swisherovou Tim Cook odmítl hovořit o plánech nástupnictví, ale zabýval se otázkou, jak dlouho může nadále vést společnost.

Cook vstupuje do svého desátého roku ve funkci generálního ředitele společnosti Apple a ve svém podcastovém rozhovoru se Swisherová konkrétně zeptala, zda tam bude ještě dalších deset let. „Ještě deset let?“ řekl Cook. „Pravděpodobně ne. Ale mohu vám říci, že se právě teď cítím skvěle a datum není v dohledu. Ale dalších deset let je dlouhá doba – a pravděpodobně ani dalších deset let.“

Swisherová se zeptala, jaké plány má po odchodu a co by mohl udělat, až bude Apple za ním.

„Nemám ponětí, protože tuto společnost tak miluji, že je těžké si bez ní představit svůj život,“ řekl. „A tak si nemyslím, že to budu vědět, dokud nebudu tady. Protože si myslím, že budu běžet tak rychle, že na to nikdy nebudu myslet, dokud už nebudu běhat. “

Cookovo desetileté výročí ve funkci výkonného ředitele je v srpnu. Během nemoci spoluzakladatele Steva Jobse řídil Apple po určitá období. Trvale však vedení převzal 24. srpna 2011.

Předchozí článek

Podle analytika bude růst Applu v Q1 2021 pokračovat v dvojciferných číslech

Následující článek

Náhlavní souprava Apple se smíšenou realitou bude mít debut v polovině roku

Související články

iPhone 5: vydání je velice blízko, potvrzuje několik zdrojů

Vskutku velmi zajímavého vývoje jsme se dočkali za poslední dva dny, co se týče zjišťování data uvedení nového iPhone 5. Nové informace týkající se převážně toho, jak bude nový iPhone vypadat, jsme Vám přinesli v minulém článku. Nyní Vás ale můžeme ujistit o tom, že nový iPhone 5 je velice blízko, a pokud tomu nevěříte, máme pro Vás několik informací, které Vás o tom přesvědčí.