Spojené království kupuje pro vládní účely 11 000 zařízení iPhone SE

Britské ministerstvo práce a penzí (Department for Work and Pensions) nakupuje 11 000 telefonů iPhone SE a podporu od IBM prostřednictvím prodejce XMA.

Vládní telefony jsou všechny 64GB modely iPhone SE (2020). Smlouva údajně zahrnuje 11 000 telefonů Apple v hodnotě 4 181 628 GBP, tedy v přepočtu 143 milionů korun. I s podporou je prodej zhruba o 5% levnější než maloobchodní cena, za kterou Apple prodává každý z telefonů Touch ID ve Velké Británii.

Součástí těchto nákladů je, že prodejce zahrnuje označení aktiv pro každý státem vydaný telefon. Štítky jsou odolné proti neoprávněné manipulaci a vodotěsné, což umožňuje kanceláři chránit svá zařízení. Každá značka má čárový kód a číslo vázané na IMEI a sériové číslo telefonu.

Britská agentura koupila iPhony jako součást rámcových dohod Crown Commercial Service (CCS), organizace, která pomáhá kupujícím ve vládním a veřejném sektoru nakupovat zásoby. Oddělení také uzavřelo smlouvu s poradenskou firmou Bramble Hub na podporu vládního softwaru IBM. Tato dohoda má hodnotu až 4,25 milionu liber.

DWP se stará o sociální zabezpečení, důchody a politiku výživného na děti. Agentura je největším britským oddělením veřejných služeb, které spravuje státní důchod a různé dávky v produktivním věku, invaliditě a špatném zdravotním stavu přibližně 20 milionům žadatelů a zákazníků.

Spojené království má za sebou už více objemných nákupů produktů Apple. V září 2020 zakoupilo vládní ministerstvo zdravotnictví a sociální péče 11 000 iPadů pro pečovatelské domy, aby pomohlo obyvatelům udržovat kontakt s rodinou během pandemie COVID-19. V roce 2018 vláda uzavřela partnerství s americkou společností, aby v rámci „Year of Engineering“ poskytla semináře kódování AI ve Apple Stores ve Velké Británii.

Předchozí článek

Zuckerberg chce společnosti Apple „způsobit bolest“ kvůli změnám v soukromí

Následující článek

iPad místo notebooku? Díl 3. – Alternativy aplikací

Související články