Bílý iPhone 4 s 64GB a Expose: nový multitasking odhalen na videu

Před několika hodinami se na YouTube objevilo velice zajímavé video bílého iPhone 4, který používá iOS s novým multitaskingem připomínající Expose z Maců. To ale není vše, video odhalilo také integraci s Facebookem,přepracované složky, nebo třeba kapacitu 64GB. Být váma, sleduji toto video pozorně!

Před několika hodinami se na YouTube objevilo velice zajímavé video bílého iPhone 4, který používá iOS s novým multitaskingem připomínající Expose z Maců. To ale není vše, video odhalilo také integraci s Facebookem,přepracované složky, nebo třeba kapacitu 64GB. Být váma, sleduji toto video pozorně!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-gSqtubjTis&feature=player_embedded[/youtube]

Toto přes čtyři minuty dlouhé video demonstruje hned několik novinek, které byste mohli jednoduše přehlédnout, proto si o nic napíšeme víc v následujících odstavcích.

Bílý iPhone 4 s kapacitou 64GB

Na WWDC 2011 se dá počítat s představením bílého iPhone 4. Zajímavostí ale je, že na videu je kapacita prototypu 64GB (58,2GB skutečných). Jak určitě víte, doposud lze iPhone 4 pořídit “pouze” s 32GB kapacitou. Slovo “prototyp” používám záměrně, protože jsem si všiml několika detailů na těle iPhone, jako třeba nevylisované + a – na tlačítkách hlasitosti, nebo uvedení velikosti XXGB na zadní části.

Bílý iPhone 4 64GB

Integrace s Facebookem

V nastavení iPhonu na videu jsou trochu odlišné položky, než které máme k dispozici nyní. Tou nejzajímavější je určitě nastavení pojmenované jednoduše “Facebook”. Už dřív zahraniční servery přinesly informace o jistých indiciích v kódu iOS, které napovídají o uploadu videa z iPhone ve formátu maximálně 480×480 a 30FPS, na druhou stranu o této možnosti se spekulovalo už při uvedení iOS 4, proto jde o poměrně neaktuální informaci.

Nový multitasking á la Expose a Složky

Na videu asi každého zaujal přepracovaný multitasking, který se nezobrazuje ve spodní liště, ale využívá celou plochu displeje a zobrazuje přímo náhled spuštěných aplikací. Celé toto řešení doplňuje vyhledávací řádek Spotlight v horní části. Musím říct, že mě tento vzhled multitaskingu opravdu potěšil, především pak na iPadu by mohl být zajímavý.

Na druhém obrázku je spíše kosmetická změna, konkrétně ve složkách. Grafika podle mě dává větší logiku, protože se ikony zobrazují v řadě po třech, stejně jako v malé ikoně.

multitasking iPhone

Má to ale několik háčků…

Tím největším pomyslným háčkem je zobrazená verze iOS 4.0 (8A216), která dává dost velký argument k tomu si myslet, že dnešní zprávy nemusí být nové, ale může jít pouze o starší verzi iOS, kterou se Apple nakonec rozhodl nevypustit, ale přepracovat na dnešní podoby. O tom, že jde o minulou verzi iOS svědčí také staré ikony kalkulačky a diktafonu.

Na druhou stranu Apple mohl na určitých složitých věcech pracovat delší dobu a rozhodl se je demonstrovat až při blížící se konferenci WWDC, které bude pravděpodobně doslova nabitá novým iOS 5. No řekněte, nevypadá “Expose multitasking” opravdu sexy? 😉

zdroj: 9TO5Mac

118 comments
  1. Nic z toho se mi vůbec nelíbí 🙂 Ani iP v bílém, ani multitasking v téhle podobě a ani vzhled složek. Složky mi nepřijde logické řadit po třech, když na ploše je to po čtyřech. Stejně tak zobrazení přes celý displej a jen dvě položky, to doufejme nebude. Jen ta větší kapacita, to je z těch “novinek” pro mě jediné kladné 🙂 A integrace FB takhle natvrdo? To se mi nezdá, že by si Apple pustil FB takhle hluboko do svého systému.

  2. Vzdyt se Jobs nekolikrat sesel s Zuckerbergem… Takze ten FB je realna moznost budouciho iOS. Take se spekulovalo ze Apple chce koupit Facebook! Ja sem spokojeny…az na tu bilou…cerna je lepsi.

  3. Taky musim rict, ze nic z toho se mi nezamlouva (vcetne integrace s FB). Doufam, ze jde o nejaky starsi branch a ani z toho ze v iOS5 neobjevi.

  4. ten bily iphone se mi vubec nelibi,bily iphone 3Gs 3G byl nadherny,ale iphone 4 v bilem vypada jak lacina cetka od vietnamcu za par korun…nemyslim si,ze ma 64gb, na to je rada utilitek z cydie,ikdyz jsem tam cydiu nevidel,tak i na to je nastroj,aby se ikony skryly,ktere nechcete,aby byly videt..nevim no,ten iOS 4.0 mi tam nejak nehraje do karet,ikdyz zase je mozne,ze na WWDC bude 64gb,ikdyz ja bych to osobne vubec nevyuzil,mam 16gb a bohate mi to staci 🙂 jinak ten multitasking se mi taky nelibi,mam z cydie daleko lepsi a ucinejsi,nez ten puvodni z iOS 4.3.1 😉

  5. neviem ako vy ale ja mam aj na svojom 3G ak mam stiahnutu facebook aplikaciu tam tú položku facebook takže asi tolko…

  6. Mě se nazdaj šroubky, já mám na svém IP4 hvězdičku, na videu je křížák.

  7. naucte se vietnamsky. tohle neni od applu. vietnamska kopie

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Jailbreak iOS 4.3.2: untethered jailbreak pro novou verzi iOS

Následující článek

Wind Tunnel: vyzkoušejte si základy aerodynamiky (+soutěž)

Související články