The Sims 3: revoluční hra na iPhone?

O tom, že The Sims je fenomén v počítačových hrách není pochyb. Společnost EA dokázala vydat již 3tí pokračování této hry. Jak dopadla verze pro iPhone, která se ihned po uvedení dostala na první místo v top placených aplikacích na App Store? Přečtěte si mé názory po 14 dnech hraní.

Hru jsem si koupil čistě ze zvědavosti. Věděl jsem, že nebudu hodiny denně hrát The Sims 3. Zajímala mě spíš technická stránka hry a hratelnost samotná.

img_0006

Za 7,99€, což je něco málo přes 200Kč, dostanete 63 MB hru. Osobně jsem čekal o dost víc dat.

Po startu hry si vyberete sima dle svých představ, zvolíte barvu kůže, účes, oblečení… je toho víc. Postava začíná v malém domečku.

Oproti staršímu počítačovému The Sims 2, které jsem hrál, jsem si všiml rozdílů.

Nebudu vypisovat jednotlivé nové funkce, to by se článek zvrtnul v nudné čtení. Spíš chci ukázat pár příkladů jak to v The Sims 3 chodí.

img_0011

Potřeby sima jsou vidět v tabulce a jako první vás bude trápit hlad. 🙂

Sim musí jíst a musí nakupovat jídlo. Musíte chodit do „sámošky“ a nakupovat potřebné suroviny k výrobě jídel. Aby jste mohli vařit, musíte mít recepty, ty si pro změnu koupíte v restauraci. Aby se ukázala vaše zručnost a váš sim se něco při vaření naučil, je připravená mini-hra, kde je potřeba třást iPhonem, aby se vám nepřipeklo jídlo v hrnci. Celkem vtipně vyřešené vaření…

img_00091

Mini-hry jsou připravené například i při opravování rozbitého zařízení domu. Je potřeba vyměňovat součástky. Jednoduché a nenáročné zpestření.

Jen dodám, že aby jste mohli opravovat, potřebujete nástroje, které si můžete koupit v Hobby shopu. Tím se podtrhuje jasný záměr autorů – systém je nastavený tak, aby se ještě o trochu více podobal realitě, což je jistě plus.

img_0008

Do práce chodíte pěšky přes město a základní plat je 100 Simolianů. Mohu říct, že to je velice málo, váš sim nejspíš ze dne na den boháč nebude. Pro trvanlivost hry jedině dobře.

img_0007

Hra samotná ma velice dobrý engine, vše se hýce poměrně slušně. Zpracování všeobecně je na vysoké úrovni (jak už to tak u her od společnosti EA bývá).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wDVIu0NvwxQ[/youtube]

V celém článku jsem ještě nezmiňoval hodnocení hry celkově. Jsem trochu na vážkách. 14 dní jsem hru hrál a vesměs jsem se bavil, ale nijak královsky. Technická stránka, zvuky a všeobecně hra je zpracovaná výborně. Fandové The Sims budou jistě spokojeni a budou se bavit opravdu dlouho, já ale ve hře trochu postrádám hnací motor, který mě nutí hrát dál. Nicméně hru rozhodně doporučuju, zvažte sami, zda investujete 200Kč za mobilní The Sims 3. A také zvažte zda umíte alespoň základy angličtiny, bude potřeba…

Zajímá nás váš názor na hru, napište ho do diskuze!

[ad]

53 comments
  1. hral jste někdo tuhle hru? jak jste daleko? baví vás to? podle mě se dá za ty peníze pořídit lepší věci…

  2. hral jste někdo tuhle hru? jak jste daleko? baví vás to? podle mě se dá za ty peníze pořídit lepší věci…

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 3.0: obrázky nových funkcí iPhone OS 3.0

Následující článek

iPhone 3GS: modem v síti O2 a T-Mobile bez problémů!

Související články

Footballz!: nová arkáda v AppStore priamo zo Slovenska

Slovenská spoločnosť Inlogic Software vstúpila do AppStore-u s debutovou aplikáciou Radio player (Czech Republic, Slovakia,...), ktorá je, dá sa povedať, úspešná. Množstvo z dostupných rádií sa prebojovalo na prvé priečky AppStore-u v danej krajine, Česko a Slovensko nevynímajúc. Na tento úspech by chceli naviazať aj ich prvou hrou pre platformu iPhone s názvom Footballz! Ide o jednoduchú arkádovú hru, ktorá však má niečo do seba...