Angry Birds Halloween: Jsou zpět a zase naštvaní!

Angry Birds se staly obrovským hitem na AppStore (recenze zde), proto bylo pokračování jen otázkou času. Autoři se rozhodli využít téma blížícího se Halloweenu a zakomponovali ho šikovně do hry. Kdože to je zpět? Ptáci! A na koho jsou naštvaní? Na prasátka! A cože to slaví? Halloween!

Angry Birds se staly obrovským hitem na AppStore (recenze zde), proto bylo pokračování jen otázkou času. Autoři se rozhodli využít téma blížícího se Halloweenu a zakomponovali ho šikovně do hry. Kdože to je zpět? Ptáci! A na koho jsou naštvaní? Na prasátka! A cože to slaví? Halloween!

Ptáci jsou opravdu naštvaní a jejich mise má jasný cíl – zničit zelená prasátka. Ti jsou ukrytí v pevnostech z dřevěných tyčí, kamenů, skla… Vy pomocí různých druhů ptáků s odlišnými vlastnostmi bombardujete jejich bunkry a po úspěšném zničení všech zelených nepřátel je level splněn, vy ohodnoceni hvězdičkami a připuštěni do dalšího levelu.

Náplň je tedy prakticky stejná jako v jedniččce. Co je tedy nového?
Tou nejhlavnější novotu je samozřejmě nálož 45-ti nových levelů s halloweenskou tématikou. Kromě prasat můžete sestřelovat dýně, za které získáte body navíc. Dýně jsou použity i jako štíty vašich nepřátel. Do hry je integrován systém Game Center.
Vzhledem k těmto aspektům bych hru nebral jako plnohodnotné pokračování, ale zařadil ji spíše do kategorie datadisku pro pokročilé. Proč pro pokročilé? Obtížnost je trochu vyšší než dřív. Navíc je trochu nevyvážená, už po kratší době narazíte na těžký level, kde se budou pokusy počítat na desítky. Někdy přijde lehký level, někdy těžký. Každopádně pokud jste nehráli původní Angry Birds, pustil bych se nejprve do nich a teprve poté do této speciální edice.

I přes trochu nevyváženou obtížnost je to super, chytlavé, hezké, zábavné, cool. Prostě a jednoduše, Rovio vytvořilo další stálici v Top Apps žebříčku na AppStore. A za dvacku to nemá chybu. Kráá Uiiiiiiiiiii!

Hodnocení: 4,5/5

Angry Birds Halloween – 0,79 € – AppStore link

6 comments
  1. Včera sem to dohral, všem doporučuju 😉 ale jak už psal autor, doporučuju projed nejdříve normalní Angry Birds 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Bílý iPhone 4: prodej opět odložen, tentokrát až do jara

Následující článek

Mani Golf: Gaylord Mulligan a jamka z kebabu

Související články

Samsung Galaxy Tab: Dokáže konkurovat iPadu? (videorecenze)

Samsung před nedávnem na český trh oficiálně uvedl svůj nový tablet Galaxy Tab s operačním systémem Android 2.2 obohaceným o uživatelské prostředí TouchWIZ 3.0 (informace z tiskové konference). Má jít o konkurenta pro oblíbený iPad od Apple, nicméně Samsung s cenou zamířil poměrně vysoko a ač se celkově jedná o zajímavé zařízení, najdeme zde několik chyb, které výrobci zkrátka nelze odpustit. Více se dozvíte ve videorecenzi.