Úspěchy a neúspěchy Applu v roce 2014

Apple je světově známá společnost a během jediného roku přinesla tolik změn, že by bylo škoda se o nich nezmínit. Můžeme doufat, že nám v letošním roce předvede jen to nejlepší a bude minimálně tak štědrá, jako v roce minulém. Nyní již k jejím hlavním milníkům, které si ve zkratce představíme.

Apple roste

Bylo velkým překvapením, když Apple na podzim překvapil trh a představil dvě super velká zařízení, jakými jsou 4,7 palcový iPhone 6 a 5,5 palcový iPhone 6 Plus. Jednalo se o naprosté hity, kterých bylo během jediného víkendu prodáno přes 10 milionů kusů. Šéf Applu, Tim Cook, přiznal, že tak velké tržby Apple dlouho nezažil a že je s nimi maximálně spokojený.

Neříkejme tomu SmartWatch

Hitem letošního roku by měly být chytré hodinky od Applu. Společnost by ovšem nechtěla, aby se jim říkalo SmartWatch, jak je tomu u hodinek s Androidem. Chytrým hodinkám se bude říkat Apple Watch a již nyní chce, aby si uživatelé na tento název začali zvykat.

E-book bitva

Společnost Apple absolvovala soud kvůli monopolu s e-knihami. Údajně se dohodla s 5-ti největšími nakladatelstvími v USA na zvýšení cen. To vyšlo společnost draho a měla by zaplatit odškodnění ve výši 450 milionů dolarů. Apple se však odvolal a má další šanci na změnu, aby nemusel tak velké odškodnění platit.

Placení s iPhonem

Apple by byl rád, kdyby se co nejvíce rozšířilo placení telefonem. iPhone 6 a 6 Plus již disponují integrovaným NFC zařízením, díky kterému lze v obchodech pohodlně platit. Apple Pay by se mělo i letos stále více rozšiřovat.

Koupení Beats

Apple se snaží stále více a více angažovat v hudebním průmyslu, tak se rozhodl, že zakoupí společnost Beats, kterou založil rapper Dr. Dre. Pro Apple je to velký pokrok, jelikož tak bude ještě blíž fanouškům kvalitní hudby.

Klasický iPod končí

Klasické iPody byly definitivně staženy z obchodů. Zájem o ně klesl na minimum a tak nebyl důvod dále prodlužovat jejich dostupnost. Uživatelé raději investují do nového iPhonu.

Orientace Tima Cooka

Tim Cook poprvé prohlásil, že je gay. U takto významných a vlivných lidí je nezvyklé, že se s něčím takovým svěřují a samotní fanoušci Applu nechápou, proč to ostatním vůbec říká. Tim ovšem považoval za podstatné, aby to světu sdělil.

Předchozí článek

Čínské kopie iPhonu

Následující článek

Hry z minulého roku, které si nemůžete nechat ujít

Související články

Apple TV: bude moci streamovat Keynote?

Vypadá to, že ano. Někdo totiž napsal Steveu Jobsovi dotaz ohledně streamu prezentací z Macu či iOS zařízení do Apple TV a odpověď byla překvapivá - prý se tato možnost objeví již brzy. Přesněji řečeno, s největší pravděpodobností se objeví s Keynote '11 (která bude součástí balíčku iWork '11), ve kterém vytvoříte prezentaci a poté jí pomocí streamu odprezentujete na Apple TV.