Tesla krade zaměstnance Applu

Tesla patří mezi jednu z nejvíce rostoucích značek na trhu, na mysli máme pochopitelně výrobce vozů Tesla, úspěšnou automobilku, která je zaměřená na výrobu elektrovozů. Zdá se, že se zaměřila na lov zaměstnanců Applu, kterým slibuje velké výhody výměnou za cenné rady, jak vyvíjet technologie, uspět na trhu a přesvědčit potencionální zákazníky ke koupi.

Samotný leader Tesly, Elon Musk, je génius, který se sám rád přirovnává ke Stevu Jobsovi. Není divu, stojí za vznikem Paypalu, za elektrovozy Tesla i za programem plánované cesty na Mars. Dokázal během krátké doby vybudovat mnoho společností a výrazně navýšit svůj majetek. Velmi dobře však ví, že Apple dokázal posbírat ty nejlepší specialisty na trhu, aby dosahoval tak skvělých výsledků. Proto je pro společnost Tesla snazší sebrat lidi od Applu, aby měla jistotu, že vybírá skutečně z nejlepšího.

Nejedná se o žádné náhodné lovení v řadách Applu, během posledních let odešlo z Applu přes 150 specialistů právě do Tesly, kde se starají o nové funkce vozů a o strategii na trhu. Jedním z plánů jsou nové i funkce pro vůz Tesla Model S. Mezi špičky Applu, které jeho řady opustily, patří například hardwarový designer Doug Field, nyní je z něho víceprezident programu pro vozy Tesla. Z dalších to byl známý maloobchodní stratég George Blankenship.

Tesla

Pro inteligentní lidi z Applu je zřejmě velmi lákavé přejít na prestižní pozice v bleskově se rozrůstající automobilce, než být jedněmi z mnoha v gigantu jménem Apple. Ten se ovšem jen tak nevzdává a nenechá si unikat zaměstnance jen tak.

Udělal účinný protiútok a začal nabízet zkušeným zaměstnancům Tesly o 60% větší nárazový plat a bonusy ve výši až 250 tisíc dolarů. Několik zaměstnanců Tesly skutečně přeběhlo k Applu. Je zajímavé, že dvě takto úspěšné společnosti soupeří mezi sebou o schopný personál. Samotným zaměstnancům tato hra jistě přijde vhod, konečně společnosti ocení jejich kvalitu a zkušenosti.

Předchozí článek

Hry pro první únorový týden

Následující článek

Zabijte nudu s kvalitními hrami

Související články

Apple iPhone 4: kompletní informace o novém iPhone!

Apple uvedl dlouho očekávaný iPhone 4. Novinek Steve Jobs představil několik. Asi největší ovace zaslouží nový 3,5" ISP displej s rozlišením 960×640. V novém iPhone se ukrývá ďábelsky rychlý procesor Apple A4, který známe z iPadu. Vylepšený je také fotoaparát, který kromě 5Mpx fotografií, dokaže zaznamenat také video v HD rozlišení 720p. Všechny důležité novinky o Apple iPhone 4 najdete v tomto článku!

iPhone OS 4.0: Apple představil funkce nejlepšího mobilního OS

Včera večer Apple představil svůj nový operační systém, který bude v létě dostupný pro zařízení iPhone, iPod Touch a iPad. Nová verze iPhone OS 4 bude mohutně vylepšená stávající verze, které přibudou specialitky jako multitasking, vylepšený Mail, iBook store, nebo třeba nová herní sociální síť Game Center. Novinek bude celkem víc než 100, my se podíváme na ty nejvýznamnější.