Tento nástroj vám ukáže, jak se změnily fotoaparáty iPhonů za 15 let

Fotoaparáty chytrých telefonů se od uvedení iPhonu v roce 2007 výrazně zlepšily – a nyní je tu šikovná vizualizace, která to dokazuje. SimpleGhar, webová stránka s online recenzemi, zveřejnila interaktivní srovnávací nástroj, který uživatelům umožňuje porovnat kvalitu fotoaparátu každého iPhonu od úplně prvního až po iPhone 13 Pro Max.

Jak nástroj funguje?

Aby bylo možné srovnání vytvořit, SimpleGhar shromáždil údaje o technických specifikacích fotoaparátů chytrých telefonů na řadě zařízení, od iPhonu po produkty Google Android. Odtud vytvořil maketové obrázky toho, jak kvalita fotoaparátu ovlivní celkovou kvalitu obrazu na sérii ukázkových fotografií.

Ve srovnáních je zastoupena řada zařízení, od řady Google Pixel po řadu Samsung Galaxy. Navíc je zde také interaktivní nástroj, který mapuje historii a vývoj telefonu s fotoaparátem. Můžete porovnat kvalitu obrazu od úplně prvního telefonu s fotoaparátem, Sharp J-SH04, až po nejnovější a největší vlajkové smartphony.

Pokud jde o jinou metodologii, společnost použila údaje o prodeji ze zpravodajských služeb pro chytré telefony k sestavení seznamu nejprodávanějších zařízení za posledních několik desetiletí. Zaměřil se také pouze na zadní kamery a odstranil všechna zařízení, která neměla ukázkové obrázky, ze kterých by bylo možné čerpat.

Interaktivní nástroj a další informace o vývoji fotoaparátů smartphonů jsou k dispozici na webových stránkách společnosti https://simpleghar.com/the-evolution-of-camera-phones-visualized/

Předchozí článek
Apple Watch Series 8 a SE

Apple Watch Series 8 a SE jsou pouze mírnou evolucí oproti předchozím modelům.

Následující článek

AirPods Pro 2. generace nabízejí razantní zvýšení výdrže a lepší zvukový zážitek.

Související články