Kolik stojí výroba nových iPhonů?

Produkty od Applu nejsou pro každého a jedním z kritérií je i cena. Napadlo Vás ale, kolik stojí taková výrobní cena a kolik si Apple na jednom zařízení vydělá? V tomto článku e na zoubek podíváme nedávno představenému iPhonu 6s. Dle odhadů Bank Of America si Apple vydělává na jednom tomto zařízení až 3 krát více, než stojí cena z výroby.  cotd-091115-680x510

Pokud bychom to vzali od nejdrahší věci, tak bychom se dostali k polovodičům a anténám, jež stojí 166 dolarů, v přepočtu cca 4.000 Kč. Na druhém místě se umístila baterie, displej (s 3D touch) a fotoaparát, jejichž cena činí 73 dolarů (1.800 Kč). Procesor A9 Apple vyjde na “pouhých” 25 dolarů, což je asi 600 Kč. TouchID, senzor přiblížení a ostatní senzory stojí 22 dolarů (540 Kč). V neposlední řadě je zde 64GB paměť, za kterou si zaplatíte 20 dolarů. Nakonec je tu rám a měděné šasi, které vyjde na dalších 35 dolarů (327 Kč).

IPhone, který jsme si nyní posali se prodává za 749 dolarů (cca 20.000 Kč s DPH), jenže nemůžeme počítat s tím, že si Apple na každém iPhonu vydělá 16.000 Kč, jelikož jsme nezapočítali výrobní náklady a některé další věci. Když to tak ale vezmeme, tak si jablečná firma takových 14 tisíc Kč vydělá a to není vůbec málo.

Předchozí článek

Podívejte se na "Hands-on" video s novým iOS 9.

Následující článek

Studio Universal Pictures uvádí další trailer k filmu Steve Jobs.

Související články

3DBoard: iPhone s Jailbreakem bude umět zobrazit 3D ikony

Na YouTube se objevilo zajímavé video jailbreakovaného iPhone 4 s nainstalovanou aplikací 3DBoard, kterou brzy najdete v Cydii za $4. Aplikace vaše ikony "překreslí" do 3D zobrazení, které je vidět i bez speciálních brýlí a ve spojení s Retina displejem vypadá opravdu hezky. Podívejte se na toto video a posuďte sami.