Apple Watch Series 8 a SE

Apple Watch Series 8 a SE jsou pouze mírnou evolucí oproti předchozím modelům.

Ne vždy se daří udělat aktualizovaný produkt tak, aby se vyplatilo aktualizovat každou generaci. Příkladem nám k tomu budiž nejen iPhone 14, ale i nová generace hodinek Apple Watch. Jak Series 8, tak levnější SE přichází pouze s mírnými změnami a vylepšeními.

Design

Po designové stránce zde máme víceméně totožnou dvojici hodinek, jako jejich předchozí generace. U Apple Watch Series 8 se nezměnilo vůbec nic, Watch SE se ale dočkali mírné změny u designu zadní části. Ta je totiž vyrobena novým procesem, který má údajně šetřit životní prostředí. Jako bonus ale zadní část bude nově ladit se zbytkem těla hodinek, u první generace totiž byla černá, ať jste si koupili jakoukoliv barevnou variantu hliníkového těla.

Nové funkce Apple Watch Series 8

Sám Apple si je vědom toho, že nových věcí u této generace hodinek není, takže vás ani nenechá přímo vedle sebe porovnat starší a nové modely Apple Watch, jako tomu je třeba u iPhonu. Funkce Apple Watch vedle sebe tak můžete porovnat pouze mezi aktuálně prodávanými modely (S8, SE a Ultra), ale se staršími je uživatelské prostředí webu tak nepřehledné, že se změny hledají těžko.

Proto zde přinášíme kompletní výčet novinek, kterými Apple Watch Series 8 (oproti Series 7) disponují:

  • Nový čip S8
  • Snímač teploty
  • Detekce autonehody

O čipu S8 toho není moc, co říct. Jednoduše je opět výkonnější s lepší prací s baterií. Výdrž na jedno nabití však Apple udává stejnou, až 18 hodin. Detekce autonehody je na druhou stranu mnohem zajímavější. V hodinkách je totiž vylepšený tříosý gyroskop. Mimo to ale detekce autonehody využívá informací z GPS, mikrofonu a barometru, který údajně pozná náraz do airbagu. Hodinky tak v případě autonehody mohou samy zavolat záchranné služby a dát jim vaši přesnou polohu, popřípadě zdravotní údaje.

Snímač teploty ocení zejména ženy. Nejedná se totiž o klasický teploměr, který by vám řekl vaši tělesnou teplotu, ale spíše její výkyvy ve spánku. Ženám tak hodinky nově nabídnou další informace o jejich cyklu, a sice přibližný čas a dobu ovulace ve spánku. Vše se opět spojuje s informacemi o tepu a dřívějších cyklech.

Nové funkce Apple Watch SE

Novinky u levnějších hodinek se budou sumarizovat ještě jednodušeji (srovnáváme s Watch SE 2. generace)

  • Nový čip S8 (oproti S5)
  • Detekce autonehody

Cena a dostupnost

Nové Apple Watch SE budou dostupné od 7.690 (40 mm) či od 8.590 Kč (44 mm). Cena se pak zvyšuje při přidání Cellular připojení (v ČR má však podporu pouze T-Mobile) nebo jiného řemínku. Cena Apple Watch Series 8 začíná na 12.490 Kč (41 mm) či na 13.390 Kč. V nabídce jsou i těla hodinek z nerezové oceli, samozřejmě za příplatek. Dostupné by hodinky měly být od druhé poloviny září.

Předchozí článek
Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra oficiálně: Ultra výbava, ultra cena.

Následující článek

Tento nástroj vám ukáže, jak se změnily fotoaparáty iPhonů za 15 let

Související články

iSETOS: na zlevněné produkty čekaly davy

Před otevřením jsme vás informovali o speciální akci, kterou firma Setos, zabývající se Apple produkty již od roku 1996, přichystala pro první zákazníky. Spousta lidí se ale obávala, že otevření nedopadne bez chyb, které potkaly konkurenci. Jak celá akce probíhala?

Nová funkce App Store: Darujte aplikaci!

Chtěli byste známému, kamarádovi, nebo třeba členu rodiny darovat aplikaci, ale dávat mu na ní dárkovou iTunes kartu vám nepřijde vhodné? Je tu nová možnost, nyní můžete darovat jakoukoliv aplikaci z AppStore (v iTunes "Gift this App"). Obdarovaný tak získá vámi vybranou aplikaci zdarma. Zajímavé, co říkáte?