Siri

Siri dělá kroky vpřed. Bude dostupná offline a otevřená třetím stranám.

Pondělní tiskovka Applu nepřinesla pouze viditelné aktualizace pro koncové uživatele, ale i zajímavé změny ve fungování a zpřístupnění mnoha API vývojářům. Jednou z novinek je i uzavření části Siri pouze do vašeho telefonu. Může tak fungovat offline, rychleji a bezpečněji.

Ačkoliv Siri není obecně považována, za nejužitečnějšího asistenta, Apple se snaží dělat kroky, kterými si chce uživatele i vývojáře získat. I proto v pondělí na zahajovací tiskovce WWDC21 oznámil, že část Siri se přesune přímo do zařízení. Jedná se o tu část, která se stará o jednodušší příkazy, jako nastavení budíku, spuštění aplikace, spuštění stopek, pozastavení hudby, atd. To umožňuje Neural Engine, který se stará o věci okolo umělé inteligence.

Díky implementaci Siri do telefonu tedy bude její fungování umožněno bez připojení k internetu a její reakce budou výrazně rychlejší. Není totiž potřeba vaše příkazy přenášet na externí servery, kde se vyhodnotí a pošlou výsledek zpět do zařízení. Vyhodnocení proběhne ve vašem zařízení. Samozřejmě se jedná i o vylepšení v oblasti zabezpečení.

Další, nemenší, změnou je otevření Siri pro třetí strany. To znamená, že různé firmy budou schopné implementovat Siri přímo do svého zařízení (nejčastěji chytré reproduktory). Podobné scénáře jsou celkem běžné s Google Assistantem nebo Amazon Alexou. Díky tomu se uživatelé dočkají lepší implementace s Apple HomeKit a chytrou domácností, která HomeKit podporuje.

Předchozí článek
watchOS 8

watchOS 8 – lepší práce s fotkami, režim soustředění a vylepšené Zdraví

Následující článek
iPady s klívesnicemi

iPadOS 15 bude podporovat zobrazení iPhone aplikací na šířku

Související články