iPhone 15 dostane nový skládaný fotoaparát, ale iPhone 15 Pro už ne

Analytik Ming-Chi Kuo říká, že nový skládaný kamerový systém bude debutovat v běžných modelech iPhone 15, než se objeví v iPhone 16 Pro v roce 2024. Ming-Chi Kuo již dříve oznámil, že Apple zvýší mezeru mezi funkcemi v řadě iPhone 15, což znamená, že rozdíly mezi běžným iPhonem 15 a iPhonem 15 Pro budou větší než v předchozích letech. Předpokládalo se, že Apple bude i nadále dávat novější funkce do modelů Pro, ale nyní Kuo říká, že v jednom případě to bude naopak.

Co říkají nové informace od analytika?

Skládaný design CIS (CMOS Image Sensor) umožňuje kamerám zachytit více světla. Je to součást plánovaného 48megapixelového snímače fotoaparátu Apple a problémy s jeho výrobou již dříve znamenaly, že uvedení řady iPhone 15 může být zpožděno.

Ve své obsáhlejší zprávě se Kuo zaměřuje na trh pro společnosti vyrábějící tento CIS vrstveného designu, ale také specifikuje plány společnosti Apple.

„Po dvou standardních modelech 2H23 iPhone 15 přijmou dva modely 2H24 iPhone 16 Pro také vrstvený design CIS,“ píše , „takže špičková kapacita CIS společnosti Sony bude v roce 2024 i nadále omezená.“

Říkalo se, že všechny modely iPhone 15 dostanou 48megapixelový kamerový systém. Kuo již dříve tvrdil, že základní modely iPhone 15 dostanou tento upgrade, ale až dosud pozitivně nevyloučil iPhone 15 Pro.

Předchozí článek

Základní iPhone 14 se nyní prodává lépe než modely Pro, 14 Plus je stále nepopulární

Následující článek

Tim Cook potvrdil, že Apple na generativní AI pracuje už roky

Související články

Apple iPad: Hlavní hrdina ve 2 nových TV reklamách (video)

Apple nepřestává masírovat Ameriku reklamou na iPad a před několika dny vydalo reklamu "iPad is Musical". Spot je klasicky zaměřený na aplikace z AppStore, které demonstrují sílu iPadu. Druhá reklama s iPadem v hlavní roli je na aplikaci magazínu Newsday.cz a jasně demonsruje, proč tištěné noviny jen tak něco nenahradí!

SuperApple #9: tipy a triky pro váš Mac

Máme pro vás opět výběr těch nejlepších tipů a triků pro Mac, které uplynulý týden byly k přečtení na SuperApple.cz. Tentokrát o online vysílání Olympiády na Macu, o jailbreaku, o ohořelém iMacu, nebo zajímavé možnosti použít iPhone a iPod jako flash disk.