Apple Watch byly uvedeny na trh před devíti lety 9. září 2014

Vypadá to, jako by tu byly Apple Watch mnohem déle, ale i při devátém výročí jejich oznámení je to stále produkt, který působí jako nový. Přesto, stejně jako po všechny ty roky, co byl v prodeji, můžete vysledovat zvěsti o tom, že Apple na něm pracoval nejméně dalších pět až kolem roku 2010.

Krátce po vydání Apple Watch někdo nakreslil časovou osu lidské civilizace od průmyslové revoluce. Po většinu časové osy lidé nosili hodinky. Uprostřed ale byla mezera představující zhruba roky 2007 až 2015, kdy byly hodinky pryč a nahradil je iPhone.

Opravdu to vypadalo, jako by už nikdo nepotřeboval nebo nenosil hodinky, ne když jsme se všichni neustále dívali do svých telefonů. Přesto, téměř deset let poté, co byly Apple Watch oznámeny 9. září 2014, jsou nyní všude. Od nápadu k produktu to však byla dlouhá cesta, než si někdo uvědomil, k čemu jsou takové hodinky dobré.

Jak to všechno začalo?

Můžete snadno vysledovat zvěsti až do roku 2010, i když je těžší si být jistý, kdy se tyto fámy změnily od zbožného přání lidí a místo toho se staly skutečným výzkumným projektem společnosti Apple.

V roce 2018 hlavní designér společnosti Apple Jony Ive řekl, že projekt Apple Watch začal až poté, co Steve Jobs zemřel. “První diskuse se uskutečnila na začátku roku 2012, několik měsíců po Stevově smrti,” řekl . “To způsobilo, že jsme si vzali čas, pozastavili se a přemýšleli o tom, kam chceme jít, na jaké trajektorii jsme jako společnost a co nás motivovalo.”

Teprve v prosinci 2011 – dva měsíce poté, co Jobs zemřel – New York Times tvrdil, že Apple již nějakou dobu pracoval na hodinkách. Poté, co řekl, že jak Google, tak Apple „za poslední rok“ zkoumaly nositelné počítače, se spisovatel Nick Bilton dostal do některých detailů, které nyní zní přesně.

„Člověk znalý plánů společnosti mi řekl, že ‚velmi malá skupina zaměstnanců Applu‘ vymýšlela a dokonce prototypovala některá nositelná zařízení,“ napsal. “Jeden nápad, o kterém se diskutuje, je iPod se zakřiveným sklem, který by se ovinul kolem zápěstí; lidé by mohli komunikovat se zařízením pomocí Siri, firemního softwaru pro umělou inteligenci.”

„Mozkem, který dává všechny tyto věci dohromady, je smartphone, který je koneckonců skutečně prvním nositelným počítačem,“ pokračoval. “Výzkumníci poznamenávají, že smartphone není téměř nikdy více než tři stopy od svého uživatele.”

Musíte vzít slovo Jonyho Ivea o jeho vlastní práci přes fámy, které měly stejnou měrou platit pro Apple i Google. Existuje však také patent, který je relevantní – a překvapivě brzy.

18. prosince 2007 Apple podal žádost o patent na „antény s periodickými bočníkovými induktory“.

Vedle velmi podrobného technického popisu je zde jasnější vysvětlení toho, jaké produkty by tato technologie prospěla.

Jsou uvedeny jako “přenosný počítač, mobilní telefon, stolní počítač, počítač integrovaný do monitoru počítače, kapesní počítač, zařízení náramkových hodinek a přehrávač médií.”

Tento patent, stejně jako všechny patenty, se pokouší pokrýt co nejvíce možných aplikací, které by mohly být spojeny do jedné věci. Je více než možné, že odkaz na „zařízení náramkových hodinek“ byl vhozen tak, aby pokryl všechny základny. Nemusí to být vodítko, že v roce 2007 byly vyvíjeny Apple Watch, ale je to první náznak.

Hodinky Apple Watch ušly dlouhou cestu a stal se z nich dnes technologicky pokročilý přístroj, bez kterého s mnoho lidí už ani nedovede svůj život představit.

Předchozí článek

iPhone 15 Pro by mohl mít 8 GB RAM

Následující článek

Apple do konce roku 2024 zruší plastové obaly

Související články