Senzor kyslíku v krvi u Apple Watch zachránil život lyžaře

Moderátorka zpráv ze San Diega sdělila, jak její Apple Watch odhalil potenciálně smrtelný vysokohorský plicní edém jejího 16letého syna. Marcella Lee, moderátorka zpravodajského kanálu CBS 8 v San Diegu, řekla divákům, jak nedávný lyžařský výlet do Colorada téměř zabil jejího syna. Navzdory tomu, že celá rodina předtím pravidelně lyžovala a znala Colorado, měli zpočátku všichni problémy s vysokou nadmořskou výškou.

Jak se to odehrálo?

“Vzali jsme ibuprofen a pili hodně vody, abychom zůstali hydratovaní, a usoudili jsme, že bude trvat jen pár dní, než se aklimatizujeme,” řekl Lee. “V pátek ráno můj 16letý syn řekl, že se na lyžování necítí dost dobře.”

“Když jsem v noci kontrolovala svého syna, všimla jsem si, že má trochu modré rty a konečky prstů také,” pokračovala. “Byla tma a bylo pozdě a já jsem opravdu nemohla říct, jestli vidím věci, jestli byl opravdu modrý.”

„A najednou jsem si vzpomněla, že moje Apple Watch mají funkci, která měří saturaci kyslíkem,“ říká Lee. “Rychle jsem nasadila hodinky na svého syna, a jak tyto sekundy odpočítávaly, objevilo se to, co se objevilo, byla děsivá 66% saturace kyslíkem.”

Říká, že její online výzkum pak našel doporučení Yale Medicine, že pokud “saturace krve kyslíkem klesne na 88% nebo méně, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.”

Lee vzala svého syna na místní pohotovost a tamní zařízení potvrdilo, že hladina kyslíku jejího syna byla 67 %. “Jen 1% odchylka na Apple Watch,” hlásí Lee.

Její syn byl ošetřen a „během minut“ se zotavoval. Je v pořádku a vrátil se do školy.

“Zeptala jsem se lékařského týmu v Coloradu, co by se stalo, kdybych čekala do příštího rána, protože jsem přemýšlela o tom, že ho nechám spát,” říká Lee. “Říkali, že nakonec s trvalým kyslíkem pouze 66% by mohl upadnout do kómatu.”

Lee uvádí, že jejímu synovi byl diagnostikován HAPE, plicní edém z velké nadmořské výšky. “V Coloradu se to týká pouze jednoho z 10 000 lyžařů,” řekl Lee.

Apple Watch bylo mnohokrát oceněno za záchranu životů, toto je jedna z jeho dalších zásluh.

Předchozí článek

Budoucí Apple Pencil dokáže detekovat barvy a textury

Následující článek

Lockly Smart Safe je bezpečnostní sejf, který ochrání nejen váš iPhone, ale i další cenný majetek

Související články