Datum představení nových iPhonů je oficiální. Co kromě nich můžeme očekávat? 

Včera se na oficiálních stránkách firmy Apple objevila pozvánka na důležitý Apple Event. Samozřejmě se na představování dočkáme nové řady iPhone 14, ale i nových Apple Watch a spekuluje se o brýlích pro virtuální realitu.

Konečně naživo

Letošní konference se bude konat ve středu 7. září v 19:00 našeho času. My z dalekých končin ji samozřejmě budeme moci sledovat online přes web Applu nebo přes livestream na YouTube, ale zároveň se jedná o první akci od začátku pandemie, která se bude konat naživo v Divadle Steva Jobse. Poslední akce Applu, tedy vývojářská konference WWDC 2022, se sice taky konala naživo, avšak venku, s omezeným publikem a s předem nachystaným videem s prezentací. Tentokrát to vypadá, že se dočkáme „staré dobré” prezentace nejvyšších zaměstnanců před publikem.

iPhone 14

Největším téměř potvrzeným lákadlem na této konferenci bude samozřejmě představení další generace iPhonu, tentokrát s číslem 14. O nich se jako každý rok spekuluje již velmi dlouho a poslední dobou se nám začínají informace zcelovat. Předsatven má být iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Všimněte si, že v sestavě chybí iPhone 14 Mini, tato velikost telefonu se údajně Applu neosvědčila v prodejích. Namísto toho se dočkáme modelu iPhone 14 Max, což má být pravý opak Mini – základní model, avšak ve větším provedení.

Dva nejvyšší modely, Pro a Pro Max, mají zažít výraznější změny i v oblasti designu. Oproti předchozím generacím nebudou mít známý výřez, ale naopak dva průstřely. Jeden kruhový, druhý ve tvaru pilulky. Nejedná se ale o nic, co by změnilo používání telefonu, těch pár pixelů bohužel nic nespasí. Je tedy vidět, že Apple se snaží výrazněji oddělit levnější a dražší řadu iPhonů.

Velkou změnou v oblasti cílení nových iPhonů bude zachování starého procesoru u iPhonu 14 a 14 Max. Je tedy otázkou, co bude právě tím lákadlem ke koupi tohoto modelu. Na druhou stranu to podle pozvánky vypadá, že Pro modely se dočkají výrazně lepšího fotoaparátu, zřejmě pro focení noční oblohy.

Apple Watch Series 8

Nedávné informace též hovoří o představení Apple Watch Series 8, které se však nedočkají výraznějších změn. Mnohem zajímavější jsou informace o údajných Apple Watch Pro, které mají přinést až o 7 % větší displej s vyšší koncentrací pixelů a větší výdrž na baterii. Také v nich má být aktualizovaný procesor S8. Ten však bude zřejmě velmi podobný tomu v dřívějších hodinkách.

Možná také Apple představí Apple Watch Extreme, tedy obrněnou variantu hodinek. Ta má odolávat mnohem větším vlivům, pádům apod. Možná také nabídne vyšší výdrž na baterii než ostatní hodinky Applu.

Virtuální realita?

Zmínky o virtuální realitě jsou čisté spekulace a je jen málo zdrojů, od kterých se můžeme odpíchnout. Téměř s jistotou víme, že Apple na nějaké rozšířené či virtuální realitě pracuje. Pracuje také na hardwaru pro ni. Představení ještě letos je poměrně nepravděpodobné, ale právě design a slogan na pozvánce tomu může napovídat. „Daleko” tak může narážet buď na vylepšené fotoaparáty Pro iPhonů nebo dálku, kterou díky virtuální realitě budeme moci zahlédnout. 

Předchozí článek

Problémy s kvalitou výroby nutí Apple změnit dodavatele pro iPhone 14

Následující článek

Sunny Optical se stává hlavním dodavatelem čoček pro iPhone 14

Související články

Tiki Towers 2: Monkey Republic (videorecenze)

Pokračování Tiki Towers je tady! Opičí budovatelská puzzle-hra se vrací a tentokrát je to osobní. Gorilí diktátor sestřelí vaše letadlo a ukradne ho i s pokladem. Dokážete mu to vrátit a získat svůj poklad zpět? Koukněte na videorecenzi, kde zjistíte více.