Spy Mouse: zahrajte si na špióna při lovení sýra

Recenze hry Spy Mouse, ve které si zahrajete na špióna při lovení sýra, který je hlídán krvelačnými kočkami. Abyste uspěli, budete potřebovat jak pořádnou dávku trpělivost, tak také určitý špiónský talent.

Když jste byli ještě malí, určitě jste se všichni stát astronautem nebo špiónem – a pokud mi budete tvrdit, že ne, stejně vám to neuvěřím. Díky dnešní hře Spy Mouse si můžete druhou činnost vyzkoušet, a to velice zábavnou formou. Malá myška bude totiž potřebovat pomoci se proplížit mezi hladovými kočkami, které krouží kolem kýženého sýra – k tomu bude využívat nejen svou rychlost a hbitost, ale také hromadu dalších věcí od potrubí, spínačů, kbelíků až po myší nory.

Za hrou Spy Mouse, která byla doposud dostupná pouze pro iPhone a na iPad zavítala teprve před pár dny, stojí dvě velice významná herní studia, a to Electronic Arts (známé spíše z her pro stolní počítače) a Firemint, který má na svém kontě velice známé a hrané hry ze série Real Racing a například také hru Flight Control. Tím chci říct, že se můžete spolehnout na to, že hra, která vznikla ve spolupráci takto zkušených vývojářů, bude minimálně skvělá.

Jak jsem již zmínil v úvodu, cílem hry bude posbírat všechen sýr rozesetý po mapě a ještě to bezpečně stihnout do myší nory dříve, než vás dohoní nějaká krvelačná kočka. Ovládání je velice jednoduché, neboť spočívá v tom, že myšce kreslíte cestu, po které má běžet. Je tak potřeba myslet i trošku dopředu, protože cesta, kterou nakreslíte nyní, nemusí už být za pět vteřin bezpečná – naštěstí se dá ale kdykoliv změnit.

Různých druhů koček a herních prvků je ve hře tolik, že ani nevím, odkud mám začít. Kočky zde najdete rychlé, pomalé, nepříliš chytré (neboli blbé) či třeba slepé, které vás sice jen tak nezahlédnou, ale jakmile se jim připletete do cesty, je s vámi stejně konec. Časem narazíte například také na ninja kočky, které vás sice nebudou honit, ale zato po vás mrští své ninja hvězdice, kterým není úplně snadné se vyhnout.

V cestě na sýrem vám naopak pomůžou různé zlepšováky – například nafukovací balónek, díky jehož nadlehčení bude myška rychlejší, plechová natahovací myš, kterou můžete bez výšitek obětovat v případě, že narazíte na pastičku, nebo třeba kbelík, pod kterým se můžete pohybovat beze strachu, že by si vás ne příliš inteligentní kočky všimly. Je také dobré mít na paměti, že zdejší kočky velice rády sledují televizi, kterou když zapnete, tak nebudete kočky nějakou dobu vůbec zajímat.

Často vám na útěku pomůžou různé systémy potrubí, spínačů a nor. Nebudou chybět ani automaty na sýr či třeba speciání spínače, do kterých musíte kočky nalákat, protože sami nemáte dostatečnou sílu na to je sepnout. Zkrátka a dobře, o to, že by byly levely v této hře nějakým způsobem monotónní, se vůbec nemusíte bát.

V každém ze 72 levelů, které jsou rozčleněny do šesti světů, naleznete navíc ještě tři “podúkoly”, jejichž splněním získáte v daném levelu hvězdičku (a potažmo potom také navazující achievement). Problém je v tom, že tyto podúkoly nejsou ale vůbec jednoduché – jde například o “nepoužít v levelu balónek”, “nebýt ani jednou spatřen”, “odehrát celý level jedním tahem prstu” či “dokončit level do dvaceti sekund”. Mně samotnému se podařilo těchto úkolů splnit jen hrstku (za což se tak trošku stydím).

Grafika hry je přenádherná a je vidět, že si s ní dali vývojáři opravdu záležet. To stejné můžu říct i o zvukoých efektech, zpracování menu a podobně. Snad jediná věc, kterou bych mohl hře vytknout, je její nenapojení na herní systém Game Center. Místo toho hra pro globální žebříčky využívá vlastní systém Origin, do kterého se ale musíte zvou registrovat a podobně, což mnoho hráčů (včetně mě) od jeho používání hodně rychle odradí. Na achievementy sice tento systém nepotřebujete, ovšem ani tak to není ono, když se s nimi nemůžete pochlubit na Game Centru.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nK41R3mSeMc[/youtube]

Kromě této maličké výhrady můžu s klidem říct, že jde o naprosto perfektní hru, a to ve všech ohledech. Hromada obsahu a perfektní grafika je totiž kombinace, které jen málokdo odolá. Hře dávám 90%, hrál jsem ji na iPadu ve verzi 1.0.0.

Spy Mouse – 0,79€ – App Store link (iPhone)

Spy Mouse HD – 2,39€ – App Store link (iPad)

102 comments
  1. Skoda, ze hra nie je +, cize unoverzalna…2.39 sa mi zda byt moc a na iPhone sa mi pre podobne hry zda byt malo priestoru :/

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

ScreenShield: kvalitní ochranná folie nejen pro iPhone a iPad

Následující článek

Černý pátek: čekají nás hromady slev v Online Store a App Store

Související články