ScreenShield: kvalitní ochranná folie nejen pro iPhone a iPad

Už jsme si zvykli na displeje lepit folie pro ochranu před poškrábáním, případně prasknutím. Z vlastní zkušenosti ale vím, že v materiálech bývá velký rozdíl. Dnes pro vás máme recenzi folie, která svou kvalitou patří k těm nejlepším. To ale předbíhám, pojďme na recenzi!

Už jsme si zvykli na displeje lepit folie pro ochranu před poškrábáním, případně prasknutím. Z vlastní zkušenosti ale vím, že v materiálech bývá velký rozdíl. Dnes pro vás máme recenzi folie, která svou kvalitou patří k těm nejlepším. To ale předbíhám, pojďme na recenzi!

Pro recenzi jsme měli k dispozici folii na displej iPad 2 3G a folii na celé tělo iPhone 4S. Bohužel iPhone 4S zatím v redakci nemáme, nalepili jsme proto folii na “čtyřku”. Možná si myslíte, že jsou folie stejné, ale není tomu tak. Kvůli jiným průřezům antény v hliníkovém těle a také jinému rozměru čočky fotoaparátu jsme byli donuceni trochu improvizovat.

Obsah balení byla v obou případech stejná – hadřík, sprej s “aplikační tekutinou” na odmaštění, plastová stěrka pro snažší aplikace a samozřejmě samotná folie, která je z pevného materiálu, což potvrzuje také video pod tímto odstavcem nazvané trefně “Scratch test”.

[vimeo]http://vimeo.com/17676252[/vimeo]

Aplikace samotné folie byla snadná především díky přiložené tekutině. Opravdu doporučuji dbát na rady ve video návodu a nešetřit přiloženou tekutinou ve spreji už při odlepování folie. Navlhčená folie tak silně nelepí, tak s ní lze na displeji snadněji manipulovat. Já osobně jsem folii na iPad lepil zhruba 15 – 20 minut, z čehož půl času zabralo správné “ukotvení” výřezu folie na tlačítko Home a dalších několik minut jsem následně vytlačoval bublinky. Plastová stěrka funguje pro tyto účely funguje víc než dobře.  Zajímavostí je, že na folii ihned po aplikaci zůstanou vytlačená místa po zběsilém vytlačování bublin škrabkou. Tyto místa se ale velmi rychle zacelí a nejsou viditelné. Před nalepení se určitě ještě podívejte na instruktážní video.

Po nalepení a zaschnutí je folie na dotek o poznání tvrdší, než folie z Číny, a je především hladší. Povrch folie má jemnější strukturu a není tak “hrbolatá”, což je dle mého názoru to nejdůležitější. Samozřejmě, dotek na displej s folií a bez je rozhodně znatelný, folie není sklo, na druhou stranu to je daň za ochranu před poškrábáním. Bez mučení přiznávám, že jsem neměl tu odvahu jít kvůli testu tvrdosti displeje např. klíčem proti displeji mého iPadu a iPhonu, ale vzhledem k přiloženému scratch testu folii v tomto ohledu plně důvěřuji, její tvrdost je myslím dostatečná.

[vimeo]http://vimeo.com/21269386[/vimeo]

Důležitá je také čitelnost displeje pod folií. U folií jsem nezaznamenal žádné barevné zkreslení a samotná čirost je dobrá. Nejdůležitějším faktorem je dobrá aplikace folie pokud možno bez bublin, proto buďte trpělivý.

Dle mého názoru je investice cca 400 Kč do částečné ochrany elektroniky, která stojí víc jak deset tisíc korun zanedbatelná. Kdyby vám Apple dal možnost připlatit půl tisíce za to, že nebudete mít nikdy poškrábaný displej u iPhonu nebo iPadu, asi byste to vzali. Důležite je také zmínit, že na folie ScreenShield se vztahuje doživotní záruka v případě, že se vám folie roztrhne nebo poškrábe. Folie ScreenShield koupíte také v obchodech Alza.cz a DATART.

Výrobcem dekorativních polepů a ochranných fólií ScreenShield, které se vyrábí v České Republice. je firma Skinzone, která dodává nejen ochranné fólie s doživotní zárukou na mobily a tablety, ale také dekorativní a ochranné skiny na Macbooky, iPody a jiné Apple hračky. V nabídce najdete také fotoaparáty, XBOX 360, GPSky, elektronické čtečky a další zařízení.

Za zmínku určitě stojí, že je možné si zakoupit společně s fólií na displej také voucher pro nákup na www.skinzone.cz (podrobnosti zde). Na SkinZone najdete motivy jako karbon, broušený hliník nebo imitaci krokodýlí kůže. Pokud si z dekorativních motivů nevyberete, máte možnost nahrát si svou vlastní fotku pro polep (zde). Zajímavé jsou i materiály z černého, bílého „karbonu“ či broušený hliník nebo imitace krokodýlí kůže (to jsme vám tuším také posílali).Kompletní nabídku polepů najdete na těchto stránkách.

Pokud chcete mít šanci vyhrát kromě folie ScreenShield také hodinky Oozoo, určitě vyzkoušejte soutěžní aplikaci “Barometr” – Najdete ji zde!

80 comments
  1. Koupil jsem si screen shield s bílým carbonem a po dvou týdnech ho sundal, nečistoty se do něho zažerou a nejde to vyčistit. Je zažloutlý a není to pěkné. Né, že bych si nemyl ruky, ale stačí to položit někam na stůl a pot udělá taky svoje, takže ten bílý nedoporučuji.

  2. a ještě jedna věc…výřezy jabka i děr na fotoaparát a diodu jsou křivé, to taky není pěkné….

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

TeeVee: nepropásněte již žádný díl oblíbeného seriálu

Následující článek

Spy Mouse: zahrajte si na špióna při lovení sýra

Související články

Blog: zkušenost s emailovou podporou Apple, která mi vyrazila dech

Rozhodl jsem se vám napsat netradiční článek o mé zkušenosti s emailovou podporou online obchodu iTunes (potažmo AppStore), která mě přesvědčila, že firma Apple o své zákazníky opravdu pečuje. Má komunikace s pracovníkem jménem Rushikesh byla pro mě překvapením, protože s takto osobním a vstřícným přístupem jsem se na helpdesku ještě nesetkal.