Dungeon Hunter: první opravdové RPG na iPhone

Na recenzi této hry jsem se opravdu těšil. Nejenom kvůli tomu, že je tato hra první svého druhu na iPhone, ale také proto, že Dungeon Hunter může být pro ledaskoho srdeční záležitost a to kvůli podobnosti se hrou Diablo 2. Jak se to vše Gameloftu podařilo a jak se popral s ovládáním? To vše a ještě více se dozvíte v recenzi.

A začneme pěkně od začátku. Hned jak zapnete hru, vyskočí na vás pěkně vypadající menu malinko ve stylu Hero of Sparta.

DungeonHunter_menu

Po stisknutí “nové hry” následuje výběr jména a následně volba povolání (což je první plně 3D záležitost, se kterou se v této hře setkáte).

Na výběr máte celkem ze 3 povolání: Warrior (silný bojovník, má největší armor a může používat nejsilnější zbraně), rogue (tichý a důmyslný zabiják, vlastní slabší zbraně, ale za to je velice mrštný) a nakonec je tu mage (kouzelník, který má na výběr z velkého repertoáru kouzel a je tak trochu střední cestou mezi předchozími dvěmi povoláními).

Postavy Dungeon Hunter
Postavy v Dungeon Hunter

Následuje úvodní video, ve kterém se dozvíte začátek příběhu. Jste princ, který zachráníl svou lásku ze záhrobí, vrátil jí život a ona vás na oplátku zabije. Záhadným způsobem se vrátíte zpět k životu a zjištíte, že se z vaší milé stala zlá “temná” královna, která chce zahubit celou zemi. Vaším úkolem je záchránit svůj lid a království. Víc prozrazovat nebudu a ani není třeba.

Jak se ale Gameloft vypořádal se samotnou hrou? Já osobně bych řekl, že bravůrně. Hra je koncipována ve stylu starého (dobrého) RPG Diablo 2, v kombinaci s grafikou z iPhonové hry Hero of Sparta. Do jisté míry má hra “volné prostředí”. Můžete totiž kdykoliv jít kamkoliv, samozřejmě to ale neplatí doslovně.  Můžete se totiž přesouvat na různé lokace na mapě:

DungeonHunter_mapa
Lokace v Dungeon Hunter

S ovládáním se Gameloft popral také nad očekávání dobře. Máte na výběr hned 2 možnosti ovládání .
1. Virtuální joystick jako u Hero of Sparta.
2. Klasické z Diabla dobře známé klikání na místo, kam se má postava vydat.

Dále je zde několik tlačítek (pravý spodní roh) pro ovládání různých speciálních vlastností jako jsou kouzla a různé útoky.

DungeonHunter_ovladani
Dungeon Hunter

Jediná věc, která mi malinko na Dungeon Hunter vadí, je styl práce v inventáři. Na druhou stranu neumím si představit jak by se dalo na takto “malém” display udělat klasický RPG inventář.

DungeonHunter_inventar01Výběr oblasti pro oblečení

DungeonHunter_inventar02Výběr konkrétního oblečení, zbraní atd.

No co více k Dungeon Hunter říct? Snad jen, že je to perfektní hra, která si, alespoň z mého pohledu, zaslouží 5 hvězd. V iPhonu nesmí chybět nikomu, kdo má rád RPG, nebo komu se líbila velice pěkně udělaná hra Hero of Sparta.

Cena této pecky od Gameloft je víceméně přijatelná – 5,59€ (AppStore). Nezbývá než jí všem doporučit.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Wqs7kHgLN9M[/youtube]

106 comments
  1. A jak je to s nurností znalosti EN ve hře? Hero of Sparta nebyla nutná znalost EN téměř vůbec tak i třeba v asasians atd…
    Ptám se pač technickou EN tak nějak zvládám ale v některejch hrách mě to kapku potrápilo třeba v modern-combat-sandstorm jsem trochu tápal ve čtvrtém kole. Pay back je pro mě nehratelná právě že nerozumím co po mě chtěj.

    1. Znalost EN stačí na základní úrovni. A ještě jen pokud chceš vědět o co ve hře jde. Co se týče úkolů na ty stačí pouze číst a co se má udělat už člověk tak nějak odhadne 🙂

  2. A jak je to s nurností znalosti EN ve hře? Hero of Sparta nebyla nutná znalost EN téměř vůbec tak i třeba v asasians atd…
    Ptám se pač technickou EN tak nějak zvládám ale v některejch hrách mě to kapku potrápilo třeba v modern-combat-sandstorm jsem trochu tápal ve čtvrtém kole. Pay back je pro mě nehratelná právě že nerozumím co po mě chtěj.

    1. Znalost EN stačí na základní úrovni. A ještě jen pokud chceš vědět o co ve hře jde. Co se týče úkolů na ty stačí pouze číst a co se má udělat už člověk tak nějak odhadne 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Elemental Monster: další výborné Tower Defence

Následující článek

JellyCar: želatina v akci

Související články