Snake ’97: stará známá hra z Nokií nyní pro iPhone

Pamatujete si legendárního hada? Pro spoustu z nás to byla vůbec první hra, kterou jsme na mobilu hráli, a tak si na ní občas nostalgicky vzpomeneme. Nyní si ji však můžeme zahrát i na iPhonu v povedené kopii.

Pamatujete si legendárního hada? Pro spoustu z nás to byla vůbec první hra, kterou jsme na mobilu hráli, a tak si na ní občas nostalgicky vzpomeneme. Nyní si ji však můžeme zahrát i na iPhonu v povedené kopii.

A důvod jejího vytvoření je prostý, autorovi se rozbil jeho iPhone, a tak byl donucen na čas používat svou starou Nokii. Díky tomu však zjistil, že mu na iPhonu něco chybí a rozhodl se to napravit. Ano, přivítejte hada z Nokie 5110 na App Store!

Zmíněná Nokia je použita jako „šablona“ pro ovládání, jedná se tedy o emulátor se vším všudy. Pohyb hada ovládáte dvojkou, čtyřkou, šestkou a osmičkou, pauzujete šipkou nahoru a do nastavení se dostanete přes „i“, které pro intuitivnost vystřídalo původní „c“.

Had pak samozřejmě není nijak upravován, a tak se můžete těšit na stejný nažloutlý displej a černé kostičky tvořící úplně stejný obraz jako kdysi. Jedná se o nejjednodušší variantu, tedy žádné překážky, pouze zeď na okraji znemožňující vyjetí na protější straně známé z jiných variant. Můžete si však vybírat mezi jednotlivými úrovněmi, ve kterých se liší rychlost hada a také počet bodů utržených za každé snědené … dejme tomu jídlo, po kterém se had vždy o něco prodlouží.

Samozřejmě hra trpí pouze virtuálním ovládáním, kvůli němuž není možné mít prsty po celou dobu na tlačítkách a musíte se čas od času kouknout, jestli nemačkáte vedlejší, s tím se však nedá nic dělat a po čase se s tímto neduhem smíříte.

Chcete-li zavzpomínat na staré časy, Snake ’97 je na App Store za 0,79 €, což je opravdu příjemná cena. Navíc je podporován Game Center, takže budete moci jednoduše porovnávat své nejvyšší skóre s ostatními.

Snake ’97 – App Store – 0,79 €

5 comments
  1. Jak to ze mas na screenech jeste Oskar? 🙂

    1. SIMka z dob Oskara bránící se změně jména. 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Souboj čteček: Novinky versus Hospodářské noviny

Následující článek

Nové iMacy: čtyřjádro v základu, Thunderbolt a HD FaceTime

Související články

České SMS: Posílejte SMS zdarma bez omezení!

Aplikace České SMS je pravděpodobně to, o čem sní všichni zastánci SMSek. Posílání zpráv zdarma z internetu přímo z vašeho iPhonu vám za 0.79€ ušetří spoustu peněz. Telefonní číslo můžete zadat manuálně, nebo vybrat z kontaktů, můžete si dokonce nastavit oblíbené kontakty. Přítomnost historie zpráv je jedním z vymožeností, které tuto aplikaci předčí před konkurencí.

Tiki Towers: Zábavný transport opiček

Hra Tiki Towers začíná originálním příběhem. V krabici, která vypadla z letadla, je ukryto pět opiček. Vaším úkolem je v každém levelu dostat všechny do bezpečí. Okleštěte své budovatelské schopnosti a pomožte nebohým opičkám v této neotřelé hře pro iPhone a iPod Touch.