Contre Jour: nový herní hit v App Store s perfektní hudbou

Recenze hry Contre Jour, která se po pár dnech stala hitem díky své překrásné grafice a propracovanému soundtracku. Doporučujeme!

Sem tam se v App Store objeví hra, která se stane naprostou legendou a prodají se jí miliony kusů. Potom jsou tu ale tituly, které bych označil jako “skoro legendy” – určitě všichni znáte tituly jako například World of Goo, Tiny Wings nebo třeba Dark Nebula. Nejde o takové trháky jako třeba Angry Birds, ale zároveň to nejsou hry, které by jen tak zapadly mezi tisíce aplikací, které se do App Store hrnou každý den. Troufám si tvrdit, že nová hra Contre Jour má nejen díky svému soudtracku a excelentní grafice potenciál dostat se minimálně do druhé zmíněné kategorie.

V této hře, která je údajně inspirovaná známou knihou Malý princ a kterou autoři doporučují hrát se sluchátky v uších, budete pomáhat roztomilému tvorovi, který má tendenci co chvíli usínat, se dostat do portálu, které by ho posunul v jeho dobrodružství zase o něco dále. Cestou je ale třeba posbírat v každém levelu tři modrá světélka, které budete později potřebovat k odemčení nových zajímavých kapitol.

Herní princip je poměrně originální a nedokážu ho přirovnat k ničemu jinému, ovšem hru samotnou bych označil jako bláznovou kombinaci her World of Goo, Soosiz a Splode – z každé hry jako by si Contre Jour bral něco a kombinoval to do perfektního herního koktejlu. Hra je velice založena na fyzice jednotlivých prvků, bez které se při úspěšném plnění jednotlivých levelů určitě neobejdete.

Příšerce nazvané “Petit” (francouzsky “malý”) budete v jejím dobrodružství asistovat především tvarováním krajiny, po které se bude Petit kutálet. Na své pouti pak potkáte mnoho různých prvků jako třeba různá lana, které se můžou různě napínat (ale také nemusí), vystřelovacích trysek, posuvníků či třeba teleportů. Nemyslete si ale, že to bude tak jednoduché, protože sem tam narazíte i na různé přříšerkožravé rostliny nebo trny, které budou pro vašeho hrdinu smrtelné.

Každý level, kterých je ve hře prozatím 60 a již jsou slíbeny další, je originál, a tak se nemusíte bát, že byste se nudili. Jednotlivé kapitoly jsou dokonce graficky odlišné, a tak zatímco v první a třetí si zahrajete v šedočerném barevném provedení, tak v kapitole druhé, nazvané “The Night”, se ponoříte do tmy, kde bude všechno pěkně modře světélkovat. Nemusím snad zmiňovat, že každá kapitola má také vlastní tajemnou hudbu, která vám občas vezme dech.

Jak jsem již několikrát zmínil, tak kromě herního principu je hlavním tahákem především perfektní hudba a také nádherná grafika. Potěší i nějaké ty achievementy a obecně napojení na Game Center. Hra si doposud od recenzentů a hráčů vysluhuje nejvyšší možné hodnocení, od čehož se ani já nebudu odklánět. Velice se mi líbí také grafické zpracování menu a především fakt, že autoři plánují postupně doplňovat do hry nový obsah. Jen tak dál! Moje hodnocení: 85%. Hru jsem hrál ve verzi 1.01.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ptdTdJarWLw[/youtube]

Ještě malá poznámka pod čarou: hra je v App Store v typických dvou verzích – normální a HD, ovšem verze HD je univerzální aplikací, a tak si ji můžete zahrát jak primárně na iPadu, tak i na iPhonu či iPodu touch.

Contre Jour – 0,79€ – App Store link (iPhone)

Conre Jour HD – 2,39€ – App Store link (iPad/iPhone)

35 comments
  1. No nevim, a co takovy Cut the rope, to je podle me dost podobna hra, alespon co se tyce stylu hrani.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Fenomén Apple: muž si nechal vytetovat na ruku Stevea Jobse

Následující článek

Apple Store: Česká republika už má oficiální online obchod

Související články

Hry pro iPhone 4: Gyroskop a Retina displej v akci! (video)

Jak jste si mohli přečíst v našem představení, nový iPhone 4 obsahuje gyroskop, což je hardwarové vylepšení pro detailnější snímání naklánění přístroje. Nikdo doposud nevěděl, co dokáží vývojáři z této nové vlastnosti iPhone 4 vytěžit, v dnešním článku ale najdete video z nových her určených pouze pro iPhone 4. Už teď je jasné, že hry pro iPhone 4 budou fantastické!

Pix’n Love Rush: skákačka pro milovníky retro her

V dnešní době graficky nadupaných her, kterých máme plné telefony, se něco jako retro hra zdá poněkud k smíchu - bylo to čtverečkované, pomalé, často to nejelo a vůbec - proč bychom se měli dnes k nějakým takovým hrám vracet? Najít důvod může být složité, ale já mám hned jeden - protože retro hra v moderním provedení je něco více než zajímavého.