Paranmanjang: první opravdový iPhone film

Jeden ze slavných korejských režisérů Chan-wook Park využil slávy iPhone 4 a jeho kamery a natočil na něj 30-minutový film Paranmanjang.

Jeden ze slavných korejských režisérů Chan-wook Park využil slávy iPhone 4 a jeho kamery a natočil na něj 30ti minutový film Paranmanjang (v angličtině přeloženo jako Night Fishing). Mrkněte se na trailer:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fdDXiYuolMA[/youtube]

Mnohem zajímavější jsou však záběry přímo z natáčení. O tom, že se jedná o plnohodnotný film dokazuje právě video dole. Paranmanjang má plnohodnotný štáb včetně asistentů režie, dramaturga, osvětlovačů, profesionálních herců… A o co ve filmu jde? Rybář ve středním věku si v klidu rybaří, avšak později v noci chytí ženské tělo. Chce se ho v panice zbavit, ale ztratí vědomí a probudí se v šatech oné ženy…Děj je však ještě protkán hlubokou otázkou života a smrti s tradičními korejskými filmovými prvky.

Nejdůležitější a zároveň nejchytřejší prvek filmu je ten, že byl natočen na iPhone 4. Inu, dobře promyšlený tah nebo si myslíte, že se snad v budoucnu budou točit filmy na malé zařízení jako je iPhone 4? (Já myslím, že určitě ne.).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s9YYlG5Syq8[/youtube]

zdroj: Apple, thefilmstage.com

42 comments
    1. tohle je myšleno jako první “plnohodnotný” film, se štábem, produkcí, vlastní plakátem, slavnějším režisérem, delší stopáží.. atd. O tom Apple of My Eye vím, sám jsem o tom psal 😀 .. to se spíš dá brát jako filmeček, ale jako je dobře že jste to připomněl 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Logic Gamebox: 1000 hádanek v jedné hře

Následující článek

Apple: vytvoril oficálny App Store Twitter účet, sledujte ho!

Související články

Gangstar: Miami Vindication je pro fandy GTA povinnost!

Na AppStore se dnes objevilo nové pokračování úspěšné hry á la GTA od Gameloft. Gangstar: West Coast Hustle, jak se jmenoval první díl, se díky menším chybám nestal králem virtuálního zločinu ve městech, ten především díky své volnosti získal titul GTA: Chinatown Wars. Nové pokračování Gangstar: Miami Vindication je však poměrně dost vylepšené, pojďme se podívat na hlavní novinky.