Paranmanjang: první opravdový iPhone film

Jeden ze slavných korejských režisérů Chan-wook Park využil slávy iPhone 4 a jeho kamery a natočil na něj 30-minutový film Paranmanjang.

Jeden ze slavných korejských režisérů Chan-wook Park využil slávy iPhone 4 a jeho kamery a natočil na něj 30ti minutový film Paranmanjang (v angličtině přeloženo jako Night Fishing). Mrkněte se na trailer:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fdDXiYuolMA[/youtube]

Mnohem zajímavější jsou však záběry přímo z natáčení. O tom, že se jedná o plnohodnotný film dokazuje právě video dole. Paranmanjang má plnohodnotný štáb včetně asistentů režie, dramaturga, osvětlovačů, profesionálních herců… A o co ve filmu jde? Rybář ve středním věku si v klidu rybaří, avšak později v noci chytí ženské tělo. Chce se ho v panice zbavit, ale ztratí vědomí a probudí se v šatech oné ženy…Děj je však ještě protkán hlubokou otázkou života a smrti s tradičními korejskými filmovými prvky.

Nejdůležitější a zároveň nejchytřejší prvek filmu je ten, že byl natočen na iPhone 4. Inu, dobře promyšlený tah nebo si myslíte, že se snad v budoucnu budou točit filmy na malé zařízení jako je iPhone 4? (Já myslím, že určitě ne.).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s9YYlG5Syq8[/youtube]

zdroj: Apple, thefilmstage.com

42 comments
    1. tohle je myšleno jako první “plnohodnotný” film, se štábem, produkcí, vlastní plakátem, slavnějším režisérem, delší stopáží.. atd. O tom Apple of My Eye vím, sám jsem o tom psal 😀 .. to se spíš dá brát jako filmeček, ale jako je dobře že jste to připomněl 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Logic Gamebox: 1000 hádanek v jedné hře

Následující článek

Apple: vytvoril oficálny App Store Twitter účet, sledujte ho!

Související články

Bílý iPhone 4: očekávaný bíly model na videu, jak se vám líbí?

Jak jste již určitě zaznamenali, start prodeje iPhone 4 v Čr je tu. To se ale netýká bílého modelu, který prozatím není k dostání ani v USA. Bílý iPhone 4 si ještě nemohl osahat a pořádně prohlédnout prakticky nikdo, proto "unboxing" video bílého iPhone 4, které vypadá opravdu reálně, na YouTube vzbudilo poměrně poprask. Video samozřejmě najdete v článku.
Číst více

Helikoptéra ovládaná iPhonem

Hry na iPhonu jsou skvělé, je možné je hrát do omrzení, ovšem stále to není ono, stále je to jen jako. Opravdový prožitek může změnit skvělá hračka, kterou je RC helikoptéra na ovládání skrze iPhony, iPody a iPady.