Skládaný 48MP snímač fotoaparátu iPhone 15 může způsobit zpoždění výroby

Apple se může potýkat se zpožděním výroby iPhonu 15 a iPhonu 15 Plus kvůli problémům s výtěžností 48megapixelového snímače fotoaparátu. Každoroční podzimní představení další generace iPhonu nastává v září, přičemž modely se obvykle objevují ve stejný měsíc nebo ne dlouho poté. Změna funkcí v iPhone 15 a iPhone 15 Plus však může způsobit, že modely dorazí později, než bylo plánováno.

Co ukazuje výzkumná zpráva?

Podle výzkumné zprávy od analytika Haitong International Securities Jeffa Pu se opakuje tvrzení z ledna , že iPhone 15 a iPhone 15 Plus budou používat třívrstvý senzor pro jednu ze zadních kamer. Skládaný snímač umožňuje zachytit více světla než obvykle, což může vést k lepší kvalitě obrazu.

Pu řekl tehdy, že tato kamera bude 48megapixelová širokoúhlá čočka, stejná jako u modelů iPhone 14 Pro. V nedělní výzkumné zprávě Pu varuje, že naskládaný senzor pravděpodobně čelí problémům s výnosem, což by mohlo mít za následek zpoždění výroby u těchto dvou modelů. V tuto chvíli se však předpokládá, že dotčené modely iPhone jsou stále naplánovány na zářijové uvedení na trh a že Pu bude „pokračovat ve sledování rizik“ výrobního plánu.

Toto není jediné tvrzení, které analytik hongkongské investiční společnosti o generaci iPhone 15 učinil. V dubnu prohlásil, že polovodičová tlačítka jsou plánována pro modely, ale letos nebudou implementována.

Ve stejné nedělní poznámce Pu zmiňuje použití USB-C u všech modelů, že kapacity zůstanou stejné jako u generace iPhone 14, a zatímco modely bez Pro budou používat A16, modely Pro se přesunou na A17.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Historický šek společnosti Apple podepsaný Stevem Jobsem se prodal za vysokou částku

Následující článek

Francie nechápe, proč mají různé modely iPhone různé části

Související články

iPhone 4 HD: další obrázky a video, pravděpodobně reálné!

O novém modelu iPhone 4. generace je v posledních dnech a týdnech hodně slyšet. Mánii odstartoval Gizmodo a jejich prototyp nového iPhone, který koupili za $5.000. Následovala historka o ztraceném iPhone v baru a příběh zakončil až policejní zásah u redaktora Gizmodo. Nyní se objevily další obrázky a dokonce video, které vypustil vietnamský server taoviet.vn.