Skládaný 48MP snímač fotoaparátu iPhone 15 může způsobit zpoždění výroby

Apple se může potýkat se zpožděním výroby iPhonu 15 a iPhonu 15 Plus kvůli problémům s výtěžností 48megapixelového snímače fotoaparátu. Každoroční podzimní představení další generace iPhonu nastává v září, přičemž modely se obvykle objevují ve stejný měsíc nebo ne dlouho poté. Změna funkcí v iPhone 15 a iPhone 15 Plus však může způsobit, že modely dorazí později, než bylo plánováno.

Co ukazuje výzkumná zpráva?

Podle výzkumné zprávy od analytika Haitong International Securities Jeffa Pu se opakuje tvrzení z ledna , že iPhone 15 a iPhone 15 Plus budou používat třívrstvý senzor pro jednu ze zadních kamer. Skládaný snímač umožňuje zachytit více světla než obvykle, což může vést k lepší kvalitě obrazu.

Pu řekl tehdy, že tato kamera bude 48megapixelová širokoúhlá čočka, stejná jako u modelů iPhone 14 Pro. V nedělní výzkumné zprávě Pu varuje, že naskládaný senzor pravděpodobně čelí problémům s výnosem, což by mohlo mít za následek zpoždění výroby u těchto dvou modelů. V tuto chvíli se však předpokládá, že dotčené modely iPhone jsou stále naplánovány na zářijové uvedení na trh a že Pu bude „pokračovat ve sledování rizik“ výrobního plánu.

Toto není jediné tvrzení, které analytik hongkongské investiční společnosti o generaci iPhone 15 učinil. V dubnu prohlásil, že polovodičová tlačítka jsou plánována pro modely, ale letos nebudou implementována.

Ve stejné nedělní poznámce Pu zmiňuje použití USB-C u všech modelů, že kapacity zůstanou stejné jako u generace iPhone 14, a zatímco modely bez Pro budou používat A16, modely Pro se přesunou na A17.

Předchozí článek

Historický šek společnosti Apple podepsaný Stevem Jobsem se prodal za vysokou částku

Následující článek

Francie nechápe, proč mají různé modely iPhone různé části

Související články