Podle nové studie fungují AirPods téměř stejně dobře jako prémiová naslouchátka

Nová studie ukazuje, že AirPods Pro jsou zhruba na stejné úrovni jako naslouchátka na předpis, i když nemohou ve všech situacích nahradit lékařská zařízení. Apple má některé funkce navržené tak, aby pomáhaly lidem s mírnou ztrátou sluchu. Jeden s názvem Live Listen umožňuje lidem zesílit zvuky ve svém prostředí pomocí AirPods. Dále Conversation Boost využívá mikrofony pro vytváření paprsků na AirPods k dosažení podobného zesílení zvuku, ale speciálně pro konverzace.

Jsou kvalitní, ale ne plnohodnotná náhrada

Studie zveřejněná v časopise iScience zjistila, že tyto funkce pomohly dospělým s mírnou až středně těžkou ztrátou sluchu slyšet řeč téměř stejně dobře jako dvě naslouchátka na předpis od jiných společností.

AirPods Pro nesplňovaly standardy Food and Drug Administration (FDA) pro naslouchátka. Ale zlepšily zvuk stejně jako některá méně pokročilé modely.

“Nenahrazují sluchadla, ale je to dobrý způsob, jak si lidé mohou vyzkoušet, jaký by byl svět, kdyby dostali nějakou pomoc, vylepšení pro svůj sluch,” řekl Yen-Fu Cheng, specialista na uši, nos a krk z Taipei Veterans General Hospital na Tchaj-wanu, který je spoluautorem studie.

Dr. Cheng a jeho kolegové také zjistili, že AirPods 2 nedokázaly přijatelně zmírnit ztrátu sluchu.

Během studie bylo 21 dospělým s mírnou až středně těžkou ztrátou sluchu podrobeno sluchovým testům při nošení Apple AirPods s aktivovanou funkcí Live Listen. Test absolvovali také při nošení základního páru sluchadel a prémiové sady.

Uvedli nejlepší zkušenost s prémiovými sluchadly, která stojí 10 000 $. AirPods Pro si však vedly téměř stejně dobře a AirPods 2 si vedly výrazně hůře.

AirPods Pro splnily standardy ve čtyřech z pěti kategorií, zatímco AirPods 2 splnily kritéria pro dvě kategorie v testu zvuku a čistoty. AirPods Pro překonaly ideální práh úrovně vnitřního hluku, aby pomohly uživatelům rozlišovat mezi jemnějšími zvuky a řečí.

Podle Michele DiStefano, ředitele Audiologického centra Shelley a Stevena Einhorna v Centru pro sluch a komunikaci v New Yorku, omezení AirPods jako naslouchátek zahrnují výdrž baterie.

Uživatelé mohou očekávat až pět hodin poslechu na jedno nabití a až tři hodiny hovoru na jedno nabití. Druhá generace AirPods Pro dokáže poskytnout až šest hodin poslechu na jedno nabití a až 4,5 hodiny hovoru.

Předchozí článek

Celá řada Apple iPhone 14 Pro má historicky dlouhé čekací doby

Následující článek

iPhone 15 měl údajně mít více zaoblených rohů

Související články