Siri má nový a méně genderový hlas

Jsme v době, ve které je stále více vyzdvihována genderová neutralita. Apple se tohoto trendu drží a nedávno oznámil, že Siri dostala nový, méně genderový hlas. Nadcházející aktualizace iOS 15.4 přináší pátý americký hlas, který má být méně mužský nebo ženský.

Hlas, který nebude nikoho urážet

Tento hlas byl nahrán „členem komunity LGBTQ+“, řekl Apple společnosti Axios , která o novinkách informovala jako první. Žádné další informace o totožnosti této osoby neuvedl. Přichází krátce poté, co Apple požadoval, aby si uživatelé při nastavování telefonu zvolili, jaké pohlaví hlasu u asistenta preferují.

Dříve Apple vybíral pohlaví hlasu v závislosti na zemích a v rozhodnutí, o kterém někteří tvrdili, že obsahuje nespravedlivé předpoklady o těchto pohlavích. V USA byla hlasová asistentka vždy nastavena na ženský hlas. Nový hlas se v nastavení jmenuje pouze „číslo 5“. Ale vývojář Steve Moser našel soubory, které naznačovaly, že hlas je známý jako „Quinn“, alespoň interně.

Pan Moser se také podělil o příklad hlasu, který uživatele provede touto volbou.

„Jsme nadšeni, že můžeme představit nový hlas Siri pro anglicky mluvící, který uživatelům dává více možností vybrat si hlas, který k nim mluví,“ uvedl Apple v prohlášení pro Axios.

„Miliony lidí po celém světě se každý den spoléhají na to, že jim Siri pomůže udělat mnoho věcí, takže pracujeme na tom, aby byl zážitek co nejvíce přizpůsobený.“

Předchozí článek

Proč Apple stále kupuje společnosti a jak je využívá?

Následující článek

Apple dbá na utajení dodavatelského řetězce a běžné jsou i přísné tresty

Související články