Průzkum ukazuje, že jen 10% uživatelů iPhonů si plánuje koupit iPhone 13

Nedávný neformální průzkum naznačuje, že každý desátý majitel iPhonu si plánuje letos na podzim koupit iPhone 13. V průzkumu mezi 1 500 uživateli iPhonů Savings.com zjistil, že pouze 10% se zavázalo ke koupi iPhonu příští generace od Applu, přičemž 64% uvedlo, že si neplánuje nový iPhone kupovat. Dalších 26% není rozhodnuto, ačkoli nové funkce by mohly tuto skupinu posunout do kategorie nákupu.

Co uživatele nejvíce láká?

Z letošních pověstných vylepšení se zákazníci nejvíce zajímají o satelitní komunikaci, vylepšení kamer a větší kapacitu baterií. Asi 27% stávajících majitelů iPhonů, kteří plánují nákup nového zařízení, je nadšeno satelitním připojením na oběžné dráze na nízkém orbitu, zatímco 22% má největší zájem o funkce fotoaparátu a videa. Větší baterie a rychlejší procesor se rovněž řadí na první místo v seznamu přání majitelů, přičemž 15% a 14% uživatelů se na takové vylepšení těší.

Analytik Ming-Chi Kuo byl první, kdo minulý měsíc upozornil satelitní komunikaci na nízké oběžné dráze pro iPhone v poznámce pro investory, přičemž následné zprávy tvrdí, že tato funkce bude omezena na nouzové použití na vybraných trzích. Zda tato pověstná funkce bude debutovat s iPhone 13, není jasné, ačkoli se předpokládá, že Apple na technologii pracuje.

Pro rok 2021 se předpokládá, že vylepšení fotoaparátu pro iPhone budou zahrnovat větší objektivy, vylepšené senzory, nový ultraširoký modul s automatickým zaostřováním na modelech „Pro“ a řadu upgradů softwaru, jako je podpora videa ProRes. Očekává se, že v letošním roce dojde také k narušení kapacity baterie, ačkoli provozní doba modelů Pro se nemusí oproti současným modelům výrazně zvýšit, protože se říká, že obsahují 120Hz displeje ProMotion.

Začátkem tohoto týdne studie 2 000 majitelů iPhonů provedená ve Velké Británii zjistila, že 19% respondentů uvedlo, že hodlá během příštího roku přejít na nový model. Mnoho přání zákazníků bylo identických s těmi, které zazněly v nově zveřejněném průzkumu.

Předchozí článek
Apple event

Jak sledovat zítřejší Apple Event a na co se můžeme těšit?

Následující článek

Motorkáři pozor, vibrace motoru může poškodit fotoaparát iPhonu

Související články