NotifyMe: pro mnohé ideální GTD řešení

Už delší dobu pátrám po GTD (Getting Things Done) řešení, které by mělo jednoduché a rychlé ovládání, přehledný interface, možnost přidávat úkoly jak z iPhone, tak z mého Macbooku a z PC s Windows, a aby všechny úkoly byly synchronizované. Věřte nevěřte, jediné možné řešení je NotifyMe, které vše zvládá na výbornou.

Už delší dobu pátrám po GTD (Getting Things Done) řešení, které by mělo jednoduché a rychlé ovládání, přehledný interface, možnost přidávat úkoly jak z iPhone, tak z mého Macbooku a z PC s Windows, a aby všechny úkoly byly synchronizované. Věřte nevěřte, jediné možné řešení je NotifyMe, které vše zvládá na výbornou.

Úvod začnu netradičně menší úvahou. Poslední rok si čím dál víc všímám, že je móda mít všechny možné úkoly v ToDo listu. Lidé si píšou do ToDo dokonce věci jako “umýt nádobí”, “koupit jídlo”, nebo třeba “zajet do myčky”. Abych řekl pravdu, této mánii jsem nikdy nepropadl a nikdy nepropadnu. Proč? Protože je můj čas až příliš vzácný na to, abych několik desítek minut plánoval (a zapisoval) kdy chci mýt nádobí, nebo třeba jel do myčky. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale každý přeci ví, že pokud má špinavé auto, tak se musí umýt. Plánovat úkoly běžného života přesně na minuty nejde a myslím, že takové osobní věci nemá ani smysl zapisovat do ToDo listů, protože vám to zkrátka zabírá čas. GTD lidé začli používat proto, aby jim čas ušetřil a pomohl jim naplánovat pracovní postupy, nikoliv proto, aby se těšili na to až umyjí nádobí a budou si moct odškrtnout úkol. Krátce a stručně – nejsem GTD maniak a s ToDo listy se spíše seznamuji, než že bych bez nich nemohl žít.

Webové rozhraní NotifyMe
Webové rozhraní NotifyMe

Mé požadavky na GTD řešení jsem popsal v samotném úvodu. Protože pracuji jak na Mac OS X, tak (bohužel) také občas na Windows, synchronizace není až tak jednoduchá. Známý klient Things je sice fajn, ale pouze pro Mac a především za mnou neakceptovatelnou cenu, protože $50 za klienta a $10 za iPhone aplikaci prostě odmítám dát. Navíc Things funguje pouze na Macu, takže z mého výběru odpadá. NotifyMe je v tomto ohledu o dost dál, protože v ceně iPhone aplikace  dostanete také zdarma přístup do online administrace vašich ToDo listů. Protože je administrace online, tak se ke svým úkolům dostanete jak z Mac OS, tak z Windows, nebo třeba Linuxu. Jediné, co potřebujete, je internet. Tomu říkám řešení!

Online verze NotifyMe je poměrně jednoduchá a prakticky je to aplikace pro iPhone přenesená do HTML. Možností u událostí není moc, můžete si prakticky zvolit jeden ze 7 předefinovaných ToDo listů, do kterého můžete zadat poznámku s krátkým popiskem, časem události a případně opakováním (na výběř je denní, týdenní, dvou-týdenní, měsíční a roční). Každý GTD fanoušek vám řekne, že u upomínek musí být tagy (chcete-li “štítky”), které vám pomůžou jednotlivé události odlišit. Tagy bohužel v NotifyMe nenajdete, takže vám bude muset stačit rozřazování do příslušných ToDo kategorií.

Jak jsem již napsal, NotifyMe pro iPhone je prakticky to samé, co najdete v online verzi. Stejná grafika, stejné možnosti. Je to logickém, protože aby byl web s aplikací spárovaný, musí být pochopitelně shodný. K technickému zpracování nemám co vytknout. Nechybí poměrně slušné možnosti nastavení jako například Snooze pro opakování upozornění, změna výchozí stránky při startu aplikace, nebo třeba zvuk upozornění. Samozřejmostí pak jsou PUSH notifikace, které fungují bezproblémově.

Pokud hledáte GTD řešení, které bude jednoduché, přehledné, elegantně synchronizované a nebude stát stovky korun, tak je NotifyMe přesně pro vás. Při mém hledání ideálního ToDo jsem vyzkoušel eTodo, 2DoAwesome Notes a žádný z nich nebyl schopný nabídnout klienta, kterého bych mohl ovládat jak na PC, tak na Macu. Pokud vás láká mít vaše úkoly v jakémkoliv internetovém prohlížeči a zároveň ve vašem iPhone, tak NotifyMe je pro vás ta pravá volba.

Pokud si nejste jisti, vyzkoušejte verzi Lite, kterou pro vás slovenští vývojáři NotifyMe připravili zdarma jako ochutnávku.

NotifyMe Free – zdarma – AppStore link

NotifyMe – 2,99€ – AppStore link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Chalkboard Stunts: JellyCar trochu jinak a dočasně zdarma

Následující článek

iTunes: stiahnite si novú verziu 9.1

Související články