Dnes to jsou čtyři roky od smrti Steva Jobse.

Kdo ho nezná, nemá snad na této stránce co dělat. Předpokládám ale, že ho zná snad každý a to většinou už od věku 13 let. Bavíme se zde o slavném Stevu Jobsovi, zakladateli firem Apple, NeXT a Pixar. Dnes (10. říjen 2015) jsou to přesně čtyři roky od jeho smrti, která zasáhla celý svět.

Steve Jobs byl jedním z největších ovlivňovatelů moderní doby. Založením firmy Apple Computer v jeho garáži společně s jeho přítelem Stevem Wozniakem (nazývaným těž jako Woz) změnili celý svět. Dokázali vytvořit firmu, jejíž jméno bude znát každý člověk na světe a jejíž produkt bude mít na stole každá rodina. iMac, MacBook, iPhone, iPod, iPhone a iPad. To jsou názvy jeho nejslavnějších produktů a všechny tyto výrobky změnily směr, kterým by se měla technologie ubírat. Tak například iPad. Něco takového na trhu dříve nebylo. Tedy možná bylo, ale ne v takto dokonalé podobě. Placka, na které můžete hrát hry, přehrávat filmy, číst knihy nebo třeba fotit. Bylo to něco velkého. Ne vždy se ale Jobsovi něco povedlo. Narážím na začátky firmy Apple, když Steve Jobs vydal počítač Macintosh. Byl to výborný předmět, jenže také velice drahý, takže na tom firma značně prodělala.

Po tomto incidentu byl Steve donucen odejít z Applu a na truc si založil firmu NeXT, která uvedla historicky první grafický operační systém. Během svého působení ve firmě NeXT koupil též firmu Pixar a zde vznikl další trhák ve spolupráci Steva Jobse. Málokdo to ale ví. Steve se totiž podílel na vývoji filmu Toy Story, který byl pastvou pro většinu kin na světě. Když se to dozvěděl tehdejší CEO Applu, ihned odkoupil firmu NeXT a s tím i usadil Steva Jobse opět na vrchol Applu. (Ano, sice  měl průměrný roční plat 1USD 🙂 ale vlastnil spoustu akcií Applu )

Jobs se prostě vrátil. Apple začal vydělávat, pomalu ale jistě se prodíral na první místo v kategorii technologií a minulý rok se dokonce Apple stal nejhodnotnější firmou historie.

Steve Jobs byl vizionář. Věděl co lidi potřebují a tak to vytvořil. Pokud si na tohoto slavného muže chcete zavzpomínat, tak příští měsíc do český kin zamíří film Steve Jobs. Čas si můžete zkrátit například zkouknutím již vydaného filmu jOBS, který ale bohužel nebyl moc povedený. Dalším zajímavým dokumentem je krátkým film iGenius, jenž můžete zdarma a legálně najít na YouTube (i v češtině).

Stay hungry, stay foolish.

 

https://www.youtube.com/watch?v=q7sv3wNamX4

 

Předchozí článek

[Rychlovka]: Víme, kdy se budou v ČR prodávat nové iPhony.

Následující článek

[Spekulace]: Něco nového mezi Microsoftem a Applem?

Související články