Dnes to jsou čtyři roky od smrti Steva Jobse.

Kdo ho nezná, nemá snad na této stránce co dělat. Předpokládám ale, že ho zná snad každý a to většinou už od věku 13 let. Bavíme se zde o slavném Stevu Jobsovi, zakladateli firem Apple, NeXT a Pixar. Dnes (10. říjen 2015) jsou to přesně čtyři roky od jeho smrti, která zasáhla celý svět.

Steve Jobs byl jedním z největších ovlivňovatelů moderní doby. Založením firmy Apple Computer v jeho garáži společně s jeho přítelem Stevem Wozniakem (nazývaným těž jako Woz) změnili celý svět. Dokázali vytvořit firmu, jejíž jméno bude znát každý člověk na světe a jejíž produkt bude mít na stole každá rodina. iMac, MacBook, iPhone, iPod, iPhone a iPad. To jsou názvy jeho nejslavnějších produktů a všechny tyto výrobky změnily směr, kterým by se měla technologie ubírat. Tak například iPad. Něco takového na trhu dříve nebylo. Tedy možná bylo, ale ne v takto dokonalé podobě. Placka, na které můžete hrát hry, přehrávat filmy, číst knihy nebo třeba fotit. Bylo to něco velkého. Ne vždy se ale Jobsovi něco povedlo. Narážím na začátky firmy Apple, když Steve Jobs vydal počítač Macintosh. Byl to výborný předmět, jenže také velice drahý, takže na tom firma značně prodělala.

Po tomto incidentu byl Steve donucen odejít z Applu a na truc si založil firmu NeXT, která uvedla historicky první grafický operační systém. Během svého působení ve firmě NeXT koupil též firmu Pixar a zde vznikl další trhák ve spolupráci Steva Jobse. Málokdo to ale ví. Steve se totiž podílel na vývoji filmu Toy Story, který byl pastvou pro většinu kin na světě. Když se to dozvěděl tehdejší CEO Applu, ihned odkoupil firmu NeXT a s tím i usadil Steva Jobse opět na vrchol Applu. (Ano, sice  měl průměrný roční plat 1USD 🙂 ale vlastnil spoustu akcií Applu )

Jobs se prostě vrátil. Apple začal vydělávat, pomalu ale jistě se prodíral na první místo v kategorii technologií a minulý rok se dokonce Apple stal nejhodnotnější firmou historie.

Steve Jobs byl vizionář. Věděl co lidi potřebují a tak to vytvořil. Pokud si na tohoto slavného muže chcete zavzpomínat, tak příští měsíc do český kin zamíří film Steve Jobs. Čas si můžete zkrátit například zkouknutím již vydaného filmu jOBS, který ale bohužel nebyl moc povedený. Dalším zajímavým dokumentem je krátkým film iGenius, jenž můžete zdarma a legálně najít na YouTube (i v češtině).

Stay hungry, stay foolish.

 

https://www.youtube.com/watch?v=q7sv3wNamX4

 

Předchozí článek

[Rychlovka]: Víme, kdy se budou v ČR prodávat nové iPhony.

Následující článek

[Spekulace]: Něco nového mezi Microsoftem a Applem?

Související články

Apple: stále číslo 1 v prieskume spokojnosti uživateľov smartphonov

Spoločnosť J.D. Power už štvrtý rok po sebe umiestnila Apple na čelo rebríčka spokojnosti zákazníkov spomedzi všetkých výrobcov smartphonov. Apple získal dokopy až 800 z 1000 možných bodov. To všetko sa odohralo na základe štúdia 6800 uživateľov smartphonov, ktorí mali ohodnotiť svoje skúsenosti so smartphonami od januára do júna 2010. Štúdia ukázala, že Apple, v resp. iPhone, bol výborne ohodnotený vo všetkých kategóriách, od operačného systému, cez funkcie až po fyzický dizajn.

Nové hry na AppStore: Trailery všech nejlepších dnešních novinek

Na AppStore se dnes objevila celá řada nových her, které rozhodně mají kvality na to, aby se dostaly vysoko v Top 25. To je před vánoci pro vývojáře z marketingového hlediska velice zajímavé, protože v době od 23. do 28. 12. nebudou aktualizované žebříčky nejstahovanějších her Top25. Podívejte se na trailery nových herních pecek na AppStore!

Apple: nově největší výrobce smartphonů, nyní předstihl i Nokii

Applu se daří jeden úspěch za druhým. Jinak už se snad ani nedá vysvětlit, že za pouhé čtyři roky se mu podařilo se vyšplhat až na tu nejvyšší příčku v prodeji smartphonů na světě. Jeho konkurent, který byl ještě v prvním kvartálu stále na prvním místě, Nokia, se nyní potýká s finančními problémy a její prakticky jedinou nadějí je nový systém Windows Phone 7 s kódovým označením Mango.