iPady s klívesnicemi

iPadOS 15 bude podporovat zobrazení iPhone aplikací na šířku

V nových, v pondělí představených, systémech je mnoho novinek, kterými se Apple nepochlubil. A často se jedná o velké věci, jako například podpora drag and drop funkce v iPhonu napříč celým systémem, stejně jako to funguje na iPadu. I v iPadOS 15 se nachází několik takových novinek a jedna z nich je doslova uživateli vymodlená.

Vývojáři se často z finančních či strategických důvodu rozhodnou naprogramovat aplikaci optimalizovanou pouze pro iPhony a na iPady bohužel nemyslí. (Ne)pěkným příkladem mezi českými aplikacemi jsou například Zásilkovna nebo Můj Vlak od ČD. Velký prostředníček ale uživatelům po celém světě ukazuje Instagram, který pořád pro iPady není optimalizován. Používání těchto aplikací je pak na (zejména větších) iPadech opravdu o nervy. Nejenže to škaredě vypadá, ale taky vás to nutí používat tablet na výšku.

Zobrazení aplikace na šířku. Zdroj obrázku: Cult of Mac.

Apple ale pochopil, že mnoho uživatelů používá jejich tablety právě na šířku, zejména pokud jej mají připojený ke klávesnici. I proto nedávno představený systém iPadOS 15 bude podporovat zobrazení těchto aplikací na šířku. Apple tímto tedy částečně jde vývojářům naproti, protože o to méně se teď budou muset zajímat o vydávání aplikací na tablet. Uživatelé sice pořád uvidí škaredé černé pruhy okolo aplikace, ale jde o jisté ulevení v používání. Pohodlnější totiž bude používání i s touchpadem nebo myší.

Předchozí článek
Siri

Siri dělá kroky vpřed. Bude dostupná offline a otevřená třetím stranám.

Následující článek

Přehledně: která Apple zařízení se dočkají aktualizace?

Související články

iPhone 5: přinese větší displej, tvar iPhone 4, Apple A5 a NFC?

Je to k neuvěření, ale oznámení iPhone 5 se dočkáme už na necelé 3 měsíce a tak spekulace se neustále množí. Jednu z nejzajímavějších ale přinesl server 9TO5Mac. Důvěryhodný zdroj z Foxconnu (pozn. - tam, kde se vyrábí Apple zařízení) potvrdil, že iPhone 5 přichází do výroby a také prozradil několik detailů, kterými spíše potvrdily původní spekulace.