Apple AR headset váží méně než půl kilogramu

Náhlavní souprava Applu patří mezi nejvíce očekávané produkty na trhu. Analytik Ming-Chi Kuo pokračoval ve svých zprávách o nadcházejících náhlavních soupravách Apple AR s podrobnostmi o jejich očekávané hmotnosti – a o navazujícím zařízení, na kterém se již pracuje.

Skutečně lehké zařízení

V návaznosti na jeho zprávu, že náhlavní souprava Apple AR se může pochlubit výkonem zpracování na úrovni M1, oznámil respektovaný analytik Ming-Chi Kuo další podrobnosti. Konkrétně uvádí, že první zařízení bude vážit mezi 300 gramy a 400 gramy. Pro srovnání, hliníkové 41mm Apple Watch Series 7 váží 32 gramů. iPhone 13 váží 174 gramů. Nízká hmotnost znamená samozřejmě velkou výhodu a také pohodlí pro uživatele.

Kuo uvádí, že očekává, že Apple prodá 2,5 milionu až 3,5 milionu tohoto headsetu první generace. Model druhé generace, již ve vývoji, bude údajně lehčí a výkonnější. Tento druhý design by měl být uveden na trh v druhé polovině roku 2024 a Kuo očekává, že Apple prodá až 10 milionů.

Kuo také opakuje svou předchozí zprávu, že náhlavní souprava první generace bude se smíšenou realitou, což znamená, že bude použita pro AR i virtuální realitu. Samostatně, další zprávy naznačovaly, že Apple může oznámit Apple AR headset na WWDC 2022. Složitost výroby však může znamenat, že oznámení může přijít dlouho předtím, než bude možné zařízení odeslat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Předchozí článek

Shlédněte evoluci Apple AirPods v sérii CT skenů

Následující článek

Další tři inženýři „Apple Car“ odcházejí do leteckých společností

Související články

WWDC 2011 Online: podívejte se na video záznam důležité keynote

Tento příspěvek by mohl nést nadpis "Apple a jeho fanoušci důstojně oslavili svátek". Který svátek? Dnes od 19:00 proběhla konference Worldwide Developers Conference (WWDC) 2011, ve které nejen Steve Jobs představil zásadní novinky, na které se od Apple můžeme těšit. Podívejte se na dnešní konferenci online v záznamu přímo od Apple a v originálním znění!

iOS 4.2: obrázky novinek v budoucím iOS pro iPhone a iPad

V listopadu se majitelé iPhone a iPad dočkají výrazného vylepšení jejich iOS. Podívejte se na první obrázky iOS4.2, které přinese integraci FaceTime do zpráv, možnost nastavit zvonění při přijetí SMS u každého kontaktu zvlášť, vyhledávání na stránce v Safari, nebo třeba hodnocení YouTube videí.