Apple AR headset váží méně než půl kilogramu

Náhlavní souprava Applu patří mezi nejvíce očekávané produkty na trhu. Analytik Ming-Chi Kuo pokračoval ve svých zprávách o nadcházejících náhlavních soupravách Apple AR s podrobnostmi o jejich očekávané hmotnosti – a o navazujícím zařízení, na kterém se již pracuje.

Skutečně lehké zařízení

V návaznosti na jeho zprávu, že náhlavní souprava Apple AR se může pochlubit výkonem zpracování na úrovni M1, oznámil respektovaný analytik Ming-Chi Kuo další podrobnosti. Konkrétně uvádí, že první zařízení bude vážit mezi 300 gramy a 400 gramy. Pro srovnání, hliníkové 41mm Apple Watch Series 7 váží 32 gramů. iPhone 13 váží 174 gramů. Nízká hmotnost znamená samozřejmě velkou výhodu a také pohodlí pro uživatele.

Kuo uvádí, že očekává, že Apple prodá 2,5 milionu až 3,5 milionu tohoto headsetu první generace. Model druhé generace, již ve vývoji, bude údajně lehčí a výkonnější. Tento druhý design by měl být uveden na trh v druhé polovině roku 2024 a Kuo očekává, že Apple prodá až 10 milionů.

Kuo také opakuje svou předchozí zprávu, že náhlavní souprava první generace bude se smíšenou realitou, což znamená, že bude použita pro AR i virtuální realitu. Samostatně, další zprávy naznačovaly, že Apple může oznámit Apple AR headset na WWDC 2022. Složitost výroby však může znamenat, že oznámení může přijít dlouho předtím, než bude možné zařízení odeslat.

Předchozí článek

Shlédněte evoluci Apple AirPods v sérii CT skenů

Následující článek

Další tři inženýři „Apple Car“ odcházejí do leteckých společností

Související články

Turnaj v Train Conductor: Vyhlášení výsledků

Jak asi všichni víte, probíhala na našem webu soutěž o sluchátka iLuv v hodnotě 899,-. Byl to těžký boj. Pořadí se ze dne na den dost razantně měnilo, avšak výherce byl jen jediný a to Karel Sova alias krtec3k s 135 811 body. Na prvním místě byl již od Soboty a to mu naštěstí vydrželo.