Apple plánuje v roce 2022 vyrobit jen 220 milionů iPhonů

Nová zpráva o dodavatelském řetězci tvrdí, že Apple plánuje v roce 2022 vyrobit zhruba stejný počet iPhonů jako v roce 2021, tedy přibližně o 20 milionů méně, než očekávali analytici. Za běžných okolností by počet vyrobených iPhonů rostl, ale vzhledem k celosvětové ekonomické krizi se kupní síla zmenšuje a o telefony není takový zájem.

Původní odhady byly optimistické

Říkalo se, že Apple v roce 2022 prodá více než 300 milionů iPhonů a jedno odvětví odhaduje produkci na rok 240 milionů. Nyní, přestože je iPhone jediným chytrým telefonem, jehož prodeje v 1. čtvrtletí 2022 vzrostly, zdroje tvrdí, že Apple udržuje objednávky nových iPhonů na stejné úrovni jako v loňském roce.

Podle agentury Bloomberg, blíže nespecifikované zdroje obeznámené s projekcemi Applu, říkají, že společnost zaujímá konzervativní postoj. Dodavatelé byli údajně požádáni, aby naplánovali montáž přibližně 220 milionů iPhonů. Částečným důvodem jsou údajně obavy z pokračujícího dopadu blokování čínského koronaviru. To údajně posunulo nejméně jeden model iPhone 14 až o tři týdny za plánem .

Na Ukrajině je také válka a před oběma se objevily známky toho, že prodeje iPhonů zpomalují. Problémy se však neobjevují jen u Applu, ale i u dalších značek, které plánují výrobu stejného nebo menšího množství telefonů než v minulém roce.

Předchozí článek

Chystá Apple opravdu vlastní auto? Nový CarPlay to naznačuje + přehled novinek v Rodinném sdílení.

Následující článek

Safari má 1 miliardu uživatelů po celém světě, na Chrome ale nemá

Související články

Apple: stále číslo 1 v prieskume spokojnosti uživateľov smartphonov

Spoločnosť J.D. Power už štvrtý rok po sebe umiestnila Apple na čelo rebríčka spokojnosti zákazníkov spomedzi všetkých výrobcov smartphonov. Apple získal dokopy až 800 z 1000 možných bodov. To všetko sa odohralo na základe štúdia 6800 uživateľov smartphonov, ktorí mali ohodnotiť svoje skúsenosti so smartphonami od januára do júna 2010. Štúdia ukázala, že Apple, v resp. iPhone, bol výborne ohodnotený vo všetkých kategóriách, od operačného systému, cez funkcie až po fyzický dizajn.