Cinematic mode podrobně – Apple vydal „Průvodce iPhonem 13.”

Na YouTube kanále Applu se tento týden objevilo nové video. Jmenuje se „Průvodce pro iPhone 13” a hlavní protagonista v něm vysvětluje a názorně ukazuje funkce nového iPhonu 13 a 13 Pro.

Video je rozděleno do několika částí. V první z nich se dozvíme všechny možné varianty, ve kterých se iPhone 13 prodává a jejich základní vlastnosti. Pro nás zajímavá je ale druhá část, ve které pán živě demonstruje nový Cinematic mode (Filmařský režim, chcete-li).

Ten totiž Apple na konferenci nepředstavil úplně jasně a mezi lidmi se na to množily smíšené názory. Teď je to ale jasné – Cinematic mode je dalším režimem v aplikaci Fotoaparát (hned vedle videa a zpomaleného videa), zapnete jej tedy pouhým táhnutím vpravo. iPhone od této chvíle funguje z velké části na automatice a spoléhá na umělou inteligenci s rozpoznáním tváře.

Cinematic mode se vždy snaží detekovat tvář, na kterou míříte a pokud se tvář odkloní, automaticky přeostří na pozadí či jiný obličej. Automatika ale není vše, přímo při natáčení si můžete volit mezi několika „hloubkami ostrosti” a pokud nebudete ve výsledku ani tak spokojeni, vše můžete upravit postprodukčně velmi jednoduše v aplikaci Fotky.

Zbytek videa se věnuje už klasickým funkcím iPhonu, které známe z dřívějších verzích a jsou jen vylepšené. Tedy až na makro snímky. Makro režim se oproti Filmařskému režimu nijak aktivovat nemusí, stačí pouze přepnout na čočku s trojnásobným zoomem (pouze u iPhonu 13 Pro a 13 Pro Max) a přiblížit telefon blízko nějakému objektu.

Funkcí u iPhonu přibývá, Apple se ale jejich dostupnost snaží dělat co nejjednodušší a zatím se mu to daří. Uvidíme, jak si Filmařský režim povede v reálných podmínkách.

Předchozí článek

Lightning / HDMI

Následující článek

Symbols – jak jednoduše používat symboly v iOS.

Související články