Cinematic mode podrobně – Apple vydal „Průvodce iPhonem 13.”

Na YouTube kanále Applu se tento týden objevilo nové video. Jmenuje se „Průvodce pro iPhone 13” a hlavní protagonista v něm vysvětluje a názorně ukazuje funkce nového iPhonu 13 a 13 Pro.

Video je rozděleno do několika částí. V první z nich se dozvíme všechny možné varianty, ve kterých se iPhone 13 prodává a jejich základní vlastnosti. Pro nás zajímavá je ale druhá část, ve které pán živě demonstruje nový Cinematic mode (Filmařský režim, chcete-li).

Ten totiž Apple na konferenci nepředstavil úplně jasně a mezi lidmi se na to množily smíšené názory. Teď je to ale jasné – Cinematic mode je dalším režimem v aplikaci Fotoaparát (hned vedle videa a zpomaleného videa), zapnete jej tedy pouhým táhnutím vpravo. iPhone od této chvíle funguje z velké části na automatice a spoléhá na umělou inteligenci s rozpoznáním tváře.

Cinematic mode se vždy snaží detekovat tvář, na kterou míříte a pokud se tvář odkloní, automaticky přeostří na pozadí či jiný obličej. Automatika ale není vše, přímo při natáčení si můžete volit mezi několika „hloubkami ostrosti” a pokud nebudete ve výsledku ani tak spokojeni, vše můžete upravit postprodukčně velmi jednoduše v aplikaci Fotky.

Zbytek videa se věnuje už klasickým funkcím iPhonu, které známe z dřívějších verzích a jsou jen vylepšené. Tedy až na makro snímky. Makro režim se oproti Filmařskému režimu nijak aktivovat nemusí, stačí pouze přepnout na čočku s trojnásobným zoomem (pouze u iPhonu 13 Pro a 13 Pro Max) a přiblížit telefon blízko nějakému objektu.

Funkcí u iPhonu přibývá, Apple se ale jejich dostupnost snaží dělat co nejjednodušší a zatím se mu to daří. Uvidíme, jak si Filmařský režim povede v reálných podmínkách.

Předchozí článek

Lightning / HDMI

Následující článek

Symbols – jak jednoduše používat symboly v iOS.

Související články

Nová funkce App Store: Darujte aplikaci!

Chtěli byste známému, kamarádovi, nebo třeba členu rodiny darovat aplikaci, ale dávat mu na ní dárkovou iTunes kartu vám nepřijde vhodné? Je tu nová možnost, nyní můžete darovat jakoukoliv aplikaci z AppStore (v iTunes "Gift this App"). Obdarovaný tak získá vámi vybranou aplikaci zdarma. Zajímavé, co říkáte?