Rozhovor s ženou, která namluvila Siri

Nejpopulárnější australská ranní show, Sunrise, přinesla rozhovor s ženou, která namluvila Siri. Kdo to je, co dělá a jak vypadá?

Nejpopulárnější australská ranní show, Sunrise, přinesla rozhovor s ženou, která namluvila Siri. Kdo to je, co dělá a jak vypadá?

Pokud jste si doposud mysleli, že za namluvením hlasové asistentky v iPhone 4S stojí nějaký počítač/robot, spletli jste se. Siri namluvila žena, Karen Jacobsen. Pochází z Austrálie a nyní žije v New Yorku. Má svou vlastní firmu a značku – “The GPS girl“. Již dříve namluvila hlasy pro navigační systémy TomTom, Garmin, Mio a Navman. Všechno důležité o její osobě (včetně smíchu a normálního hlasu) se dozvíte v rozhovoru, který vybrala produkce australské ranní show Sunrise a video umístila na jejich YouTube kanál. Udělal jsem překlad, který si nyní můžete přečíst.

Moderátor: Takže, kdo je vlastně Siri? Pokud jste si koupili iPhone v Austrálii (samozřejmě i v jiných zemích, Karen však namluvila pouze anglický jazyk – pozn. red.), tohle je Siri osobně, Karen Jacobsen. Rád tě slyším.

Karen: Ahoj, jak se máš?

M: Už dříve jsi u nás byla, protože ty jsi ta “GPS dáma”.

K: Ano, GPS holka, mám raději holka. Zůstaňme raději jen u té “holky”… napořád. Můj hlas je ve více jak 50 milionech GPS zařízeních na celém světě.

M: Tak jak jsi vlastně dostala tu práci namlouvání Siri?

K: No, byl to hlasový systém a konkurz na něj. Musela jsem nahrát skoro 50 hodin textů, abych vytvořila systém převodu textu na řeč.

M: A jak se to vlastně dělá?

K: Oni vlastně poskytnou knihu plnou textů a chtějí zachytit každou z možných kombinací slabik. Potom to sestříhají a vytvoří hlasový systém založený na mém hlase.

M: Dobře, protože hodně lidí by si myslelo: “Ona, musí nahrát takových odpovědí na tolik otázek!”, ale ty říkáš, že to vlastně dělá počítač a tvůj hlas sestříhá do odpovědi.

K: Ano, to je pravda. Opravdu úžasný tým lidí pracoval a napsal vše, co je potřeba mít nahráno, aby se mohly pokrýt všechny ty slabiky a mohla se tak díky nim vytvořit jakákoliv věta, kterou chceš říci.

M: Není to neskutečné?

K: Je to úžasné!

M: Takže je to tak nudné, jak to zní, během těch 50 hodin?

K: No, ano, chtěli abych zůstala velmi klidná a měla hlas stále stejný. Takže mě nechali nahrávat pouze 4 hodiny denně. (za 13 dní byla tedy Siri namluvená – pozn.red.)

M: Dobře, takže brzy tu bude nový iPhone 5, zůstaneš jako Siri i v něm?

K: No tak to všichni brzy uvidíme, že?

M: Aha, ty o tom nemůžeš mluvit. Tak nám řekni něco o sobě, co děláš?

K: Jsem profesionální řečník, mluvím na událostech, mám vlastně celou značku “GPS girl” a pomáhám lidem dostat se na “sedadlo řidiče” v jejich podnicích. Takže mluvím na konferencích a různých událostech a mám knihu, která právě vyšla. Jmenuje se “The GPS Girl’s Road Map for Your Future”.

M: To je úžasné. Bydlíš v New Yorku, pocházíš z Queenslandu (z městečka Mackay – pozn. red.), jaký krásný příběh. Můžeš teď říci: “A tady je Mell”.

K: Koch, tady je Mell. (Moderátor se jmenuje David Koch, jeho spolupracovnice [na posledním snímku] se jmenuje Mellisa Doyle a chce jí přes Siri – Karen předat slovo – pozn. red.)

Video – rozhovor a překlad začíná od 1:30:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VMbtOo02ALI&t=1m30s[/youtube]

Kromě jiného, Karen od 7 let zpívá a také píše texty. Dokonce hrála i v muzikálu, vystupuje v televizi a rádiích. Celá její kariéra závisí na jejím hlase. Doufejme, že ho má řádně pojištěný. Pokud by ho však někdy ztratila, vždy bude zachován v podobě Siri na iOS. Karen má i svůj Twitter účet.

Pokud jste si mysleli, že Karen hraje sexy dívku ve 14.dílu páté série seriálu The Big Bang Theory, není tomu tak. Karen hezká sice je, v seriálu si však zatím nezahrála.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7-SVvtxHJGU&feature=youtu.be[/youtube]

Zdroj: Karel Javůrek: G+

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Flick Champions World Edition: pozor na spálené prsty

Následující článek

Major Mayhem: střílečka, která bude bavit každého

Související články