Flick Champions World Edition: pozor na spálené prsty

Letní olympijské hry 2012 jsou za námi, ale některé disciplíny si můžete vyzkoušet na iPhonu a iPadu s Flick Champions World Edition.

Letní olympijské hry 2012 jsou za námi, ale některé disciplíny si můžete vyzkoušet na iPhonu a iPadu s Flick Champions World Edition.

V celkem v 8 disciplínách můžete soutěžit v nové hře od studia Chillingo. Hra si vybírá ty nejlepší disciplíny z probíhajících LOH a servíruje je na iOS s krásnou grafikou a úžasnou hratelností. Zapotíte se u běhání, plavání, házené, hodu oštěpem, volejbalu, kajaku, hodu kladivem a synchronizovaného plavání.

Na začátku hry si vyberete barvu dresu a také národnost, za kterou budete bojovat. Dále už zbývá jen vyběhnout na stadion a získat medaile. Při plavání se budete snažit co nejrychleji švihat prstem po obrazovce, u běhání budete prstem kmitat na vymezeném prostoru ze strany na stranu, při házení kladivem si zase zatočíte hlavu točením prstu dokola. Rychlost a přesnost – to budete během hraní potřebovat, včetně trpělivosti samozřejmě. Co se při hraní ukázalo jako další překážka? Prsty a tření. Při větším snažení se totiž budete cítit jako při rozdělávání ohně. Bříška prstů se dají při dlouhém snažení i spálit.

Hra je rozdělena na tři herní módy. Rychlá hra, poháry a šampionát. Každá disciplína v herních módech obsahuje několik nastavení včetně obtížnosti, barvy dresu soupeře, jeho národnosti a také vaše vylepšení. Vylepšení si odemykáte v průběhu hry a koupit si je pro další disciplínu můžete za “tokeny”, které obdržíte za různá vítězství. Co se týče pohárů, zde soutěžíte jen v jedné disciplíně s určenými pravidly a pomocí pavouka byste se měli dostat do finále a vyhrát. Šampionát je trochu odlišný, vyberete si 4 disciplíny a v nich soutěžíte. První má nastavenou nejlehčí obtížnost, poslední je nejtěžší a není vůbec snadné vyhrát. I když se některá nepovede, nevadí, bojujte dál. Získat můžete i bronz a stříbro.

Každý den se objeví nová “denní výzva”, po jejíchž splnění dostanete 2 tokeny a 1500 XP body, které jsou potřeba pro zvýšení levelu hráče. V úvodní obrazovce vidíte i počet medailí podle země iOS hráčů. Za každých získaných 1000 XP se přičte jedna medaile pro zvolený stát. Hra obsahuje jednoduché tutoriály přímo při hraní, takže nebudete mít problém pochopit základní principy herních mechanizmů. Přítomné jsou i žebříčky a achievementy. Pokud už hra omrzí, je tu ještě multiplayer. Bohužel ne po síti, ale “jen” na zařízení. Na každé půlce obrazovky proti sobě mohou nastoupit dva hráči a zmíněné “jen” je v uvozovkách schválně. Hrát ve dvou je totiž ohromná zábava a žrout času. Ač je to překvapivé, i na iPhonu si ve dvou hráčích hodně užijete.

Hra je iOS universal a za 20Kč dostanete opravdu velkou porci zábavy. Bohužel nebudete moci synchronizovat postup pomocí iCloudu na iPadu a iPhonu, ale vzhledem k ceně a zábavě budiž odpuštěno. Krásná grafika, hratelnost na velmi vysoké úrovni a multiplayer pro dva hráče dělají z hry další titul, který by neměl chybět na vašem iOS zařízení. Ale dejte si pozor na prsty, ať si je při zběsilých 400m překážek či hodu kladivem nespálíte.

Flick Champions World Edition – 0,79€ – App Store link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Návod: jak změnit velikost fontu v mobilním Safari

Následující článek

Rozhovor s ženou, která namluvila Siri

Související články

Microsoft Kin: nejhorší dotykový telefon je tu!

Nejžhavější a hodně diskutovaný Kin je nová mobilní platforma, kterou vymysleli soudruzi v USA, konkrétně u největší konkurence Apple, u Microsoftu. Cílovou skupinou dvojice dotykových mobilních telefonů Kin One a Kin Two mají být mladí lidé, kteří holdují Facebooku, rádi na něj neustále uploadují data a nevyžadují žádné externí aplikace, které známe třeba z AppStore. Podívejte se na několik postřehů, které vás přesvědčí o tom, že Microsoft opět něco zpackal.