Internet za poslední týden #1 – Myš s klávesnicí a Microsoft

Týden 5. – 11. 10 2015

Vítejte u nového pravidelného pořadu s názvem Internet za poslední týden. Díly v podobě článků by měly vycházet každou neděli a dočtete se zde nově představené věci, úniky a zajímavosti především o Applu, ale i konkurenčních firmách, které budeme srovnávat  právě s tou jablečnou. Dnes si ukážeme nové produkty, jež představil Microsoft a úniky nové Magic Mouse 2 a klávesnice k iMacům.

Microsoft a jeho nové produkty

Na konferenci Microsoftu letos bylo opravdu rušno. Po představení každé novinky novináři tleskali ve stoje, a to už je co říct. Představena byla dokončená verze chytrých brýlí HoloLens, které Vám ukážou virtuální realitu. Nově na nich můžete hrát hry, například si můžete nechat rozbourat byt  příšerami z mimozemských planet (Brýle mimochodem stojí asi 90 000 Kč). Microsoft dále aktualizoval svůj chytrý náramek SmartBand a řadu Surface obohatil o typ Pro 4 s magnetickým perem. Předposlední náplní programu byly nové High-Endové Lumie 950 a 950 XL, které mají představovat nejvyšší řadu mobilů s Windows Phone a podporovat veškeré novinky, které přichází zároveň s Windwos 10 jako je třeba Windows Hello. Konference byla ukončena nečekanou novinkou v podobě konvertiblu Microsoft Surface Book. Má mít prý výkon vyšší než aktuální MacBook Pro a tomu odpovídá i cena, která se v přepočtu vyšplhala asi na 40.000-80.000 Kč, nemluvě o tom, že se v tuzemsku prodávat ani nebude.

surface-book-hero
|Microsoft Surface Book|

Facebook chystá nové vyjádření

Mark Zuckerberg, zakladatel sociální sítě Facebook, potvrdil nové možnosti vyjádřit se k příspěvku jinak, než tlačítkem Like. Není to úplně Dislike, jak by někdo mohl čekat, budou to ale nové emoce, mezi kterými je například naštvaný nebo usmívající se smajlík. No řekněte sami, nebylo by jednodušší napsat svůj pocit do komentářů?

Uniklo nové příslušenství pro Macy

Když se pohrabete ve zdrojovém kódu OSX můžete narazit na některé chystané novinky. To se povedlo francouzským vývojářům z webu Consomac, když odhalili nové příslušenství pro Macy. Jedná se konkrétně o druhou generaci Magic Mouse, Magic Trackpad a nově i Magic Keyboard. Nově se tyto produkty budou párovat přes novou generaci Bluetooth ve verzi 4.2.

Předchozí článek

Jak to je s tím dislikem? Aneb emoce u příspěvků.

Následující článek

Řekněte ahoj pokroku. Apple srovnává první a dnešní Mac.

Související články

Apple iPad: vtipné narážky na nový tablet

Prakticky ihned po startu prodeje iPadu se na internetu začaly objevovat obrázky, vtipy a parodie, který zesměšňují novinku Applu. Posledních pár týdnů jsem pečlivě ukládat ty nejlepší "fóry" týkající se iPadu a nyní vám je servíruji. Myslím, že většině z nich by se zasmál i sám Steve Jobs.

iPhone 4: O2 spouští registrace, start prodeje se blíží!

Dnes operátor O2 spustil speciální stránku, na které se můžete zaregistrovat k získání prvních informací o spuštění prodeje iPhone 4 u tohoto operátora. Nejde o závaznou objednávku, nýbrž o registraci "newsletteru", který vás upozorní na spuštění prodeje. Jaké je oficiální vyjádření O2?