Jaká tajemství skrývá nový 21.5″ iMac?

Vždy když Apple vydá na trh nové příslušenství, tak se lidé snaží dozvědět, co vlastně tato zařízení skrývají. Včera zahraniční server iFixit.com rozebral nový 21.5 palcový iMac se 4K Retina displejem. Celé rozebírání prováděli s oficiálním vybavením, takže nedošlo k žádnému poškození vnitřního hardwaru.

Po rozebrání se dalo zjistit, že 4K Retina panel je vyroben značkou LG Elecronics, stejně jako minulý iMac s displejem o rozlišení 5K. Desku paměti RAM pak vyšla ze stájí korejské firmy Samsung, která též vyrábí procesory pro iPhony. O procesor se stará firma Intel. O gigabitový Ethernet konektor se stará firma Broadcom a zvukovou kartu zařizuje firma Cirrus Logic.

Zdroj: ifixit.com

Výstřižek
Fotka rozebraného iMacu. iFixit.com
Předchozí článek

Řekněte ahoj pokroku. Apple srovnává první a dnešní Mac.

Následující článek

Funkce 3D Touch můžete získat i na starší iPhone.

Související články

iPhone 5: přinese větší displej, tvar iPhone 4, Apple A5 a NFC?

Je to k neuvěření, ale oznámení iPhone 5 se dočkáme už na necelé 3 měsíce a tak spekulace se neustále množí. Jednu z nejzajímavějších ale přinesl server 9TO5Mac. Důvěryhodný zdroj z Foxconnu (pozn. - tam, kde se vyrábí Apple zařízení) potvrdil, že iPhone 5 přichází do výroby a také prozradil několik detailů, kterými spíše potvrdily původní spekulace.

O2: Prodej iPhone 4 začne o půlnoci, víme za kolik!

Český operátor Telefónica O2 dnes mnohým z vás rozeslal zprávu, ve které informuje o startu prodeje iPhone 4 ve čtvrtek přesně o půlnoci na Václavském náměstí v Praze. O2 zároveň oficiálně odhalilo dotované ceny, které budou zejména pro věrné zákazníky se službou Mobil+ poměrně přijatelné.