Ranch Rush 2 HD: ufarměte se k smrti

Recenze již druhého dílu hry Ranch Rush, který pořádně prověří vaše farmící schopnosti.

Kdo by neměl rád farmení – vždyť jde snad o jednu z nejrozšířenějších činností 21. století. Existují proto doslova kvanta her, které se mnohdy výrazně liší jak svou kvalitou, tak také zábavností. A pokud odmítáte vstávat ve dvě ráno, jen abyste sklidili svůj čerstvě dozrálý hrášek, určitě se rádi poohlédnete po nějaké hře, od které můžete také někdy odejít. Již druhý díl Ranch Rush kombinuje farmení (a další činnosti) s time managementem, u kterého se zapotí i ti nejotrlejší. S pěkně propracovaným příběhem v pozadí a prostředím tropického ostrova se dle mého názoru jedná o hru, u které byste se měli stydět, že ji ještě nemáte dohranou.

Protože dvojka svým příbehem samozřejmě navazuje na zdařilou jedničku – a protože jsme první díl na iPhoneTips nerecenzovali – bude určitě dobré v rychlosti popsat i děj předchozího dílu. Ústřední postavou je Sára, pracovitá pěstitelka květin, která ale stále hledá výzvu v podobě své vlastní farmy, či, chcete-li, ranče. Její šéf jí nakonec dovolí začít ve vlastním čast provozovat malou farmu na kousku půdy, který zrovna nepoužívá, a než se naděje, je ze Sáry známá osoba, která má hromadu peněz. V tom jí samozřejmě (v obou dílech) pomáháte vy.

S příchodem slávy se ale postupně její vysněná práce na farmě vytrácí do pozadí, neboť musí vyřizovat telefony, přebírat ceny a další nudné věci, a tak tráví většinu svého času v kanceláři. Po pár měsících jí dojde trpělivost a rozhodne se, že musí jet na dovolenou – a nemůže být lepší příležitost pro založení další farmy, než volný tropický ostrov s hladovými obyvateli. V cestě jí ale kromě sucha a otravných škůdců bude stát také místní bláznivý vynálezce, který se snaží obyvatele přesvědčit, že jeho vyživovací pilulky jsou mnohem lepší a zdravější než šťavnatý pomeranč.

Nyní ale už k samotné hře – ta je rozdělena do celkem devíti týdnů, kdy vždycky v pracovní dny pracujete na farmě a snažíte se naplnit veškeré objednávky, které se vám jen hrnou, v sobotu prodáváte své produkty na ostrovním trhu a v neděli se vždy vydáte rybařit, což je oproti prvnímu dílu poměrně pěkné zpestření.

Každý den tvoří jeden level, ve kterém máte za úkol vyprodukovat určité počty surovin. Zpočátku půjde pouze o nějaké ty byliny, banány a kokosy, v jejichž sběru vám bude pomáhat banány podplacená opička, ale později se objeví první přístroje na zpracování vypěstovaných plodin a s nimi také složitější výrobní řetězce. Příkladem může být například stroj na džus, jakési ovocné rolky či naprosto pokročilý automatický pekáč dortů.

Samozřejmě nebudou chybět ani nějaká ta zvířata, která vzhledem k situaci raději nebudu nazývat “domácí”. Vedle již zmíněné opičky to budou třeba kozy, kachny či lamy, které budete krmit cukrovou třtinou a poté je holit holicím strojkem, abyste mohli prodat jejich srst. Některá zvířata budou dokonce agresivní, takže si budete muset dávat pozor, kdy do jejich “hnízda” zavítáte – příchod v nepravou chvíli vás může stát pěkný kopanec do zadní části těla.
Zpočátku se vám hra bude zdát poměrně jednoduchá, ale jakmile se dostanete dál, nebudete vědět, kam dřív skočit. A pokud by pro vás přece jenom těch 9 týdnů bylo příliš jednoduchých, stačí si zahrát expertní mód. Nebo si zafarmit v sandbox módu, kde vás nikdo nebude honit.

Každou sobotu se na ostrově pořádají trhy, kterých se budete samozřejmě účastnit – čím více stihnete vyprodukovat a prodat surovin, tím více obdržíte mincí, které pak budete moci utratit za zkrášlování vaší tropické farmy. O mince se bude hrát také v neděli, kdy vyrazíte se svou loďkou na moře a budete se snažit ulovit nějaké ty ryby. Být vámi bych si ale dal pozor na rejnoky, protože by se mohlo stát, že až se večer vrátíte do chatky, budou vám stát vlasy na hlavě.

Pokud by vám ani toto nestačilo, hra obsahuje několik desítek achievementů a odemknutelných trofejí, jejichž plnění vám zabere možná i několik dní. Ranch Rush 2 je prozatím bohužel dostupný pouze pro iPad (s tím, že na iPhone verzi se usilovně pracuje), ale nesmutněte – pokud vlastníte iPhone, můžete si z App Store stáhnout první díl (1,59€ / lite), který je pro změnu pouze pro iPhone. A všechny hráče určitě potěší, že vývojáři už pracují na třetím dílu. Kam Sára zavítá tentokrát?

Ranch Rush 2 je hrou, která perfektně kombinuje zábavný příběh, skvělou grafiku, perfektní hratelnost a obrovskou zábavu. Když se nad tím tak zamyslím, prakticky jí nemám co vytknout – snad jen to, že můžete mít současně rozehranou jen jednu farmu. Jinak je hra po všech stránkách dokonalá a můžu vám ji pouze a jen doporučit. Moje hodnocení: 95%. Hru jsem recenzoval ve verzi 1.2.

Ranch Rush 2 HD – 2,39€ / lite verze – App Store link

A pokud by vám zrovna tato hra nevyhovovala, přečtěte si recenzi podobné hry – Farm Frenzy 🙂

3 comments
  1. Když už tak farmaření a ne farmení. Je to maličkost ale vzhledem k počtu výskytu tohoto slova to kazí jinak hezký text.

    1. Je pravda, že to není spisovně ani gramaticky správně, ale říkám si, že to slovo už dnes tak zdomácnělo, že se může bez problému používat. Něco jako “googlit” 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Elton John: Jsem moderní žena díky iPadu

Následující článek

Flipboard a Spout: dva netradiční způsoby konzumace informací

Související články